Завершення земельної реформи сприятиме зростанню ВВП на 1% щороку — міністр аграрної політики

Завершення земельної реформи сприятиме зростанню ВВП на 1% щороку — міністр аграрної політики

Фото: Associated Press

На думку Лещенка, Україна має всі шанси стати "світовим продовольчим супермаркетом".

Завершення земельної реформи сприятиме зростанню економіки України додатково на щонайменше 1% щороку. 

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко на нараді з президентом Зеленським, передає пресслужба ОП. 

"Історична земельна реформа наближається до логічного завершення. Українці матимуть прозорий ринок землі, і наша країна зможе стати "світовим продовольчим супермаркетом", — розповів Лещенко.

Він також повідомив, що міністерство наразі найбільше працює над відновленням, модернізацією та побудовою зрошувальних систем. Завершення земельної реформи, за словами міністра, "додасть динаміки економічному зростанню". Як він прогнозує, очікується щорічне збільшення ВВП не менш як на 1%.

Нагадаємо, Верховна Рада України в ніч проти 31 березня 2020 року все ж проголосувала за закон про зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Земельний закон підтримали 259 народних депутатів, і він вже чекає на підпис спікера та президента.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю — громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни й особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. Відповіді на поширені запитання щодо ринку землі — читайте у нашому матеріалі. 

15 жовтня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу сільськогосподарських земель з державної до комунальної власності. 

Про ринок землі

Про ринок землі

Повʼязані теми:

Наступна публікація