Завершилися "газові" переговори: Україна виплатить Росії борг і отримає покращену ціну

Дата публікації
Перегляди
35к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Завершилися "газові" переговори: Україна виплатить Росії борг і отримає покращену ціну

Україна пообіцяла віддати Росії 3,1 мільярда доларів боргу за газ / Фото: Facebook/Юрий Кот

У Берліні завершилися переговори щодо ціни на російський газ для України.

Черговий раунд українсько-російських газових переговорів завершився щойно в німецькому Берліні.

Переговори щодо відновлення продажу російського газу в Україну тривають уже кілька місяців. Утім, досі сторони не дійшли згоди в питаннях ціни та відновлення поставок газу.

Саме в ці хвилини в Берліні розпочалася прес-конференція представників сторін переговорів. Скоріше за все, про ціну не домовилися. Про це йдеться в сюжеті спецвипуску ТСН. Адже стало відомо, що на переговори Україна, Росія та Єврокомісія зберуться щонайменше ще раз.

Черговий раунд українсько-російських газових переговорів розпочався в Берліні

Черговий раунд українсько-російських газових переговорів розпочався в Берліні

Єврокомісар Ґюнтер Еттінґер після переговорів зазначив, що Україна зобов'язалася заплатити Росії до кінця жовтня 2 млрд доларів боргу, а до кінця цього року – ще 1,1 млрд доларів.

Водночас Еттінґер підкреслив, що реверсні поставки в Україну з Європи можливі лише з дозволу "Газпрому", передає Reuters.

Єврокомісар також повідомив, що ЄС гарантує Україні постачання 5 млн кубометрів блакитного палива за 385 доларів за тисячу кубометрів.

"Газові" переговори в Берліні сьогодні тривали від самого ранку. Першим на них приїхав єврокомісар Ґюнтер Еттінґер і заявив, що його мета -  зберегти для Європи чинну схему газопостачань: Росію як постачальника і Україну як транзитера.

Слідом за ним приїхав російський міністр енергетики Олександр Новак. Спочатку Єврокомісія говорила з росіянами. Ця зустріч  тривала більше години. І першим із зали переговорів вийшов голова "Газпрому" Олексій Міллер. Джерела в Єврокомісії розповідають, що саме він грає головну скрипку в переговорах. Але коментарів він сьогодні не давав.

"Я думаю, ми рухаємося вперед", - лише це сказав Міллер.

Після російської зустрічі єврокомісар зустрівся і з українською делегацією, яку очолює міністр палива та енергетики Юрій Продан. Росіяни на час цієї зустрічі взагалі покинули будівлю Єврокомісії. Журналістам Юрій Продан розповів, що Україна готова платити ринкову ціну за газ. Цифру він не назвав, але, виходячи з чинної ринкової ціни, йдеться про суму приблизно в 320 доларів за тисячу кубометрів газу.

Після зустрічей із єврокомісаром за стіл переговорів сіли саме Україна і Росія. Ґюнтер Еттінґер на них був присутній, але лише як спостерігач, а не сторона.  Відомо, що Єврокомісія пропонує тимчасову проміжну угоду для Росії та України. Вона повинна відрегулювати газопостачання до того, як оголосить вироки Стокгольмський арбітражний суд. Нагадаємо, що до суду в Стокгольмі звернулася і Україна, і Росія. Однак розгляд справ у Стокгольмі закінчиться не раніше 2015 року, а рішення потрібне вже зараз. Єврокомісар дав зрозуміти - переговори були б набагато простішими, якби там ішлося тільки про бізнес, а не про політику.

"Ми довго готувалися до цієї зустрічі. Якщо мова дійсно піде тільки про газ, тоді великі шанси домовитися вже сьогодні", - сказав Еттінґер перед переговорами.

Нагадаємо, попередні етапи переговорів жодного результату не принесли. Навпаки  - Росія перевела Україну в режим передоплати, а потім із 16 червня припинила постачати газ узагалі. В Україну нині заходить тільки газ для транзиту.

Тим часом Україна отримала сьогодні ще шість "газових" новин.

Угорщина зупинила реверс газу в Україну

Угорщина зупинила реверс газу в Україну

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
35к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація