Збанкрутіла компанія братів Клюєвих заборгувала Україні 8,6 мільярда гривень - ЗМІ

Суд  задовольнив позов "Укрексімбанку" і видав рішення про стягнення заборгованості.

ПрАТ Актив-Страхування, яке належить братам Сергію та Андрію Клюєвим, має сплатити Державному експортно-імпортному банк України 8,59 млрд грн.

Про це свідчить рішення Господарського суду м.Києва від 15 березня, повідомляють Наші гроші.

Зазначається, що у 2009 році "Укрексімбанк" і ВАТ "Завод напівпровідників" уклали генеральну кредитну угоду. В рамках угоди "Завод напівпровідників" отримав в банку шість кредитів.

Поручителем позичальника у кредитній угоді з банком було ПрАТ "Актив-Страхування", яке зобов'язалось солідарно відповідати за зобов'язання, зокрема відшкодовувати кредит, проценти, штрафні санкції, тощо. Банк має право вимагати погашення боргу як в обох боржників, так і від будь-кого з них окремо.

На сьогодні у "Заводу напівпровідників" залишається заборгованість 109,05 млн євро, $ 224,10 млн і 528,09 млн грн. В сумі це еквівалентно 8,59 млрд грн. У 2015 р. розпочато процедуру банкрутства"Заводу напівпровідників".

Банк направив ПрАТ "Актив-Страхування" вимогу про погашення заборгованості "Заводу напівпровідників", однак  компанія Клюєвих її не задовольнила.

Суд позов "Укрексімбанку" задовольнив і видав рішення про стягнення заборгованості.

ПрАТ "Актив-Страхування" оформлене на ПрАТ "Укрпідшипник", що належить австрійській компанії "SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung Aktiengesellschaft". Акціонерами останньої є Сергій та Андрій Клюєви.

Раніше повідомлялося, що австрійські компанії братів Клюєвих оголосили про банкрутствоКомпанія Slav Handel, Vertretung und Beteiligung AG подала до Арбітражного суду Відня заяву на відкриття процедури банкрутства. Банкрутство оголосили також дві дочірні компанії групи Slav.

Крім того, що компанія Activ Solar зі штаб-квартирою у Відні, яку приписують братам Клюєвим, зазнала банкрутства. Вона вкладала гроші у сонячні проекти в Україні і накопичила 503,4 млн євро боргу.

Правоохоронці шукають Сергія Клюєва, аби вручити йому повідомлення про підозру у вчиненні злочину. Політикові закидають шахрайство та розкрадання бюджетних коштів. Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від "Опозиційного блоку" у січні 2015 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: