Збільшення "мінімалки" вдвічі може призвести до скорочення субсидій та інфляції – експерти

У Кабміні запевняють, що без реального збільшення доходів громадян цього питання не піднімали б.

З Нового Року мінімальна зарплата в Україні може зрости вдвічі і становитиме 3 200 гривень. Про це повідомив Володимир Гройсман. Гроші, за словами прем'єра, є, тепер слово за парламентом. Голова уряду похвалився, що вперше за 25 років в Україні мінімальна заробітна плата наздожене прожитковий мінімум. Підвищити мають і пенсії, щоправда, лише на 10 відсотків, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Новину із столичної вулиці Грушевського вже за кілька хвилин активно обговорюють в усіх куточках країни. Праця українців, певні чиновники, недооцінена. Люди збільшенню радіють. Бо, зізнаються, давно не вистачало ні на що.

За інформацією Держстату майже 40% працюючих українців на мінімалці. Менша частина, порахували чиновники, і справді живуть на півтори тисячі. Але чимала частина зарплату отримує "в конвертах". Тому, порахували, якщо мінімалку підняти, то держава отримуватиме більше грошей.

А от експерти не такі категоричні. Мовляв, підвищення має і чимало підводних каменів. Припускають, що проти ініціативи уряду буде МВФ. Бо зарплати доведеться підвищувати ледь не половині зайнятих українців. І грошей на це може не вистачити.

"Навіть з поточним рівнем зарплат, закладених у бюджет, є проблеми", - запевняє експерт Мар'ян Заблоцький.

Окрім того експерт певен, що ріст зарплат призведе до збільшення податкового навантаження. Бо нині з кожної зарплати необхідно заплатити 41,5% податків:

22% йде в Пенсійний фонд (ЄСВ)

18% – у державний бюджет (ПДФО)

1,5% – військовий збір.

ВідеоЗ Нового Року мінімальна зарплата в Україні може зрости вдвічі

Збільшені витрати підприємства зможуть закрити скороченнями працівників або ж повністю підуть у тінь. Є й інший варіант, коли витрати закладуть у вартість товарів чи послуг, і українцям доведеться за все платити більше.

"Ріст мінімальної зарплати однозначно призводить до інфляції, і ми це не раз проходили. Я хочу нагадати, що у нас уже був різкий підйом зарплат. У 2006-2007 у нас на 40% зросли мінімальні зарплати. І приблизно така ж була інфляція", - нагадує експерт.

У Кабміні ж твердять, що інфляції не буде.

"Ніколи би ми не приймали рішення про видатки, якщо би не було реальних доходів", - запевняє перший віце-прем'єр Степан Кубів.

Мільярди необхідних грошей зекономлені лише під час боротьби з корупцією, каже міністр економіки. Більше того, підвищена мінімалка не позбавить українців субсидій на цю зиму. Адже субсидії видавалися по минулорічних доходах.

Чому дорівнює українська мінімальна зарплата у світі
ТСН.ua

"На тих людях, які отримують субсидії, навпаки для них позитивний момент - у них з'являться додаткові кошти, але в наступному році, опалювальному сезоні 2017-2018 року, безумовно для цих людей уже буде корекція", - заявляє Павло Розенко.

Для одних розмір субсидії зменшиться, а інші її взагалі позбудуться. Не всіх імовірних власників нової зарплати така новина потішила. Мовляв, двократного збільшення на життя тоді й не вистачить.

Разом із тим остаточне слово, чи бути новій мінімалці, має сказати Верховна Рада. Адже нині у парламенті лежить бюджет із набагато скромнішим зростанням зарплати.

Кореспонденти ТСН Олександр Романюк та Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: