Збільшення пенсійного віку для жінок допоможе надалі поліпшити забезпечення літніх людей - експерт

Експерт підкреслила, що в країні необхідно вводити накопичувальну систему пенсійного страхування.

Україні не уникнути підвищення пенсійного віку для жінок, адже в нас цей показник один з найнижчих у світі, вважає директор Інституту демографії і соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова.

"У світі виходять на пенсію в 60, 62, 63, 65 років. Але навіть азіатські країни пішли на підвищення пенсійного віку. У Казахстані цей показник складає 65 років для обох статей, - наводить приклад Лібанова. - І чесно кажучи, в нас немає іншого виходу. В результаті це надасть можливість поліпшити пенсійне забезпечення людей старшого віку, оскільки дозволить перенаправити частину грошей на виплати їх пенсій".

Водночас експерт підкреслила, що в країні необхідно вводити накопичувальну систему пенсійного страхування, оскільки це - єдиний спосіб забезпечити гідний рівень життя літніх людей. "Ніде у світі солідарна пенсійна система не забезпечує високого рівня життя пенсіонерів. Солідарна система оберігає від бідності. А от вже пристойний рівень життя забезпечує накопичувальна система", - заявила академік.

На думку Лібанової, накопичувальні фонди зможуть вкладати залучені ресурси в національну економіку, і тим самим, з одного боку, підтримати народне господарство, а з іншого - отримувати прибуток. "Якщо грамотно інвестувати ці гроші (а це "довгі" гроші і вони дуже ефективні і вигідні для розвитку економіки), то вони дадуть можливість кожному заробити гідну пенсію", - сказала Елла Лібанова.

За словами експерта, одночасно слід обмежити максимальний розмір пенсії. "Це не стільки ефект матеріальний, скільки психологічний. Не може бути в солідарній системі такої диференціації за розмірами пенсій для різних груп населення, як зараз у нас", - резюмує експерт.

Як відомо, за статистикою в середньому наші співвітчизниці знаходяться на утриманні держави 24 роки, тоді як польки - 22, німкені - 21 рік, американки - 18 років.

Читайте також:

Пенсійна реформа дасть можливість збільшити розмір пенсії - експерт

Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

Уряд пропонує Раді збільшити пенсійний вік для жінок до 60 років

Янукович: пенсійна реформа буде "найважчою"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: