Збитки "АвтоВАЗу" досягли рекордних розмірів

Російський автомобілебудівник за підсумками року втратив близько 700 млн дол.

Російське підприємство "АвтоВАЗ" опублікувало фінансовий звіт, з якого випливає, що його чисті збитки за минулі місяці 2009 року зросли до 19 млрд 718 млн рублів (майже 700 млн дол.) проти прибутку у розмірі 834 млн рублів за той же період 2008 року.

Виручка автовиробника в січні-вересні впала в 2,1 рази до 60 млрд 803 млн рублів. Валовий збиток склав 2 млрд 499 млн рублів проти прибутку в 8 млрд 733 млн рублів роком раніше. Кредиторська заборгованість автоконцерну склала 90 млрд 623 млн рублів, з якої прострочена досягає 1 млрд 236 млн рублів.

У 2008 році збиток "АвтоВАЗу" за РСБО склав 6,68 млрд рублів при виручці 160,24 млрд рублів. У 2007 році компанія отримала за РСБО 3 млрд 951 млн рублів чистого прибутку (зростання склало 57,3%).

Погіршення фінансових показників в компанії пояснюють спадом виробництва і продажів своєї продукції і визнають, що "незважаючи на стабілізаційні заходи, що вживаються урядом, ВАТ "АвтоВАЗ" зіткнулося з проблемою браку коштів".

У найближчій перспективі збитки концерну продовжать збільшуватися, і за підсумками 2009 року можуть вирости до 35 млрд рублів.

Втім, в уряді вважають, що завдяки вжитим антикризовим заходам самопочуття "АвтоВАЗу" покращилося і настав час переходити від порятунку заводу до інвестицій та запуску нових моделей. Основним джерелом технологій та управлінських рішень поки що вважається Renault-Nissan.

Як заявив 15 листопада перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов, якщо компанія Renault не збільшить свою частку у ВАТ "АвтоВАЗ", то уряду "доведеться звертатися до інших потенційних інвесторів.

На думку фахівців, при збереженні нинішнього жорстокого контролю за діяльністю "АвтоВАЗу" уряду у підприємства немає жодного шансу вийти на беззбитковий рівень не тільки в 2010, але і в наступних роках.

Читайте також:

Китайські автобудівники об’єднаються у мегакорпорацію

На основі АвтоЗАЗу і Chery планують створити спільне підприємство

"АвтоВАЗ" загубив понад 7 тисяч машин на 47 млн доларів

На "АвтоВАЗі" випускатимуть Nissan та Renault

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: