Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Збитки через шахрайські операції з банківськими картками сягнули майже 164 мільйонів гривень

Сума зменшилася порівняно з 2016 роком.

Протягом 2017 року українські банки зафіксували 77,6 тисячі випадків шахрайства із картками (позаторік було 95 тис.). Загальну суму збитків оцінили в 163,7 млн грн.

Про це повідомляє Національний банк України і констатує, що збитки українських банків від незаконних дій з платіжними картками зменшилися порівняно з 2016 роком. Така позитивна тенденція спостерігається вперше від 2015-го.

"2017 року ця сума становила 0,0077% від загального обсягу всіх операцій з платіжними картками (2016 року – 0,011%). Тобто на один мільйон гривень  видаткових операцій з використанням платіжних карток, 77 гривень припадало на незаконні операції, тоді як 2016 року ця сума становила майже 110 гривень. Загалом у середньому на одну таку незаконну операцію 2017 року припадало близько 2100 гривень", - зазначив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр Яблунівський.

Суттєво зросла кількість незаконних дій/сумнівних операцій, що проводилися через Інтернет. Такий тренд фахівці Нацбанку пояснюють зміною фокусу уваги шахраїв з технологічних методів шахрайства на людський фактор, що потребує від усіх учасників платіжного ринку реалізації заходів з підвищення фінансової грамотності держателів платіжних карток. При цьому оплата в торговельній мережі стає одним з найбільш безпечних способів використання платіжних карток (порівняно зі збитками, понесеними держателями та банками через банкомати та Інтернет).

Традиційно найбільша кількість шахрайських випадків припадає на великі міста України (з населенням понад один мільйон осіб) та найбільші області – до 97%.

шахрайство з банківськими картками
Національний банк України

НБУ нагадує, що користувачі платіжних карток мають бути обачними та не розголошувати особисту інформацію та реквізити платіжних карток (термін її дії, код CVС2/CVV2, ПІН-код до картки), а також логін/пароль для входу до веб-банкінгу, одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації платежів або входу до веб-банкінгу (представники банків ніколи не запитують цю інформацію).

Задля упередження шахрайських дій Нацбанк також рекомендує користуватись послугами sms-інформування та застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням платіжних карток.

Тим часом міжбанківська Асоціація членів платіжних систем ЕМА констатує, що протягом 2017 року кіберзлочинці викрали з банківських рахунків українців загалом 670 млн грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції