Збитки "Ощадбанку" сягнули рекордних 550 млн грн

Причиною таких збитків стало те, що в жовтні НАК «Нафтогаз» перестав своєчасно сплачувати кредит "Ощадбанку".

Державний "Ощадбанк" вперше з початку року отримав збиток в 549,62 млн грн.

У результаті цього його балансовий капітал скоротився на 516,94 млн грн.

При цьому активи банку знизилися на 1,53 млрд грн і становлять 59,19 млрд грн. Резерви "Ощадбанку" за жовтень зросли на 1,7 млрд грн, але банк залишається прибутковим.

Причиною таких збитків стало те, що в жовтні НАК «Нафтогаз» перестав своєчасно сплачувати кредит "Ощадбанку". Через це держбанк був змушений сформувати свої резерви.

Раніше джерело у держбанку відзначало, що в жовтні фінансова установа має намір почати формування резервів під кредити найбільшого позичальника - НАК "Нафтогаз України": "Кредитний портфель газового монополіста збільшується, тому ми повинні понизити клас позичальника, що нам також рекомендував зробити Нацбанк після своєї останньої перевірки".

Окремою постановою Нацбанк дозволив "Ощадбанку" порушувати норматив Н7 (максимальний кредитний ризик на одного позичальника - не більше 25% регулятивного капіталу) відносно НАК. У результаті станом на 1 липня, за даними рейтингового агентства Fitch, "Ощадбанк" сформував 54% свого кредитного портфеля завдяки "Нафтогазу".

У прес-службі "Нафтогазу" відмовилися коментувати погіршення платіжної дисципліни. Однак, джерело в Мінпаливенерго підтвердило несплату НАК відсотків по кредитах "Ощадбанку". "У жовтні дійсно були затримки", - сказав він.

Однак, кредитор НАК запевняє, що конфлікт вичерпано. "Питання вже врегульоване", - заявив співробітник "Ощадбанку". На його думку, проблему з платежами НАК вирішить контроль співробітників Контрольно-ревізійного управління по всіх платежах учасників енергетичного ринку. Це має забезпечить своєчасні платежі "Нафтогазу" за газ.

На думку незалежного експерта Ігоря Францкевича, з такими проблемами, як зараз у "Ощадбанку", зіткнеться будь-який банк, який ризикне поодинці кредитувати такого великого позичальника. "Необхідно виробити систему збалансування ризиків, щоб уникнути подібних ситуацій", - наголошує експерт.

За словами банкірів, проблему з підвищенням платоспроможності НАК можна вирішити і за допомогою збільшення тарифів для населення. "Але перед виборами на це ніхто не піде, навіть не дивлячись на вимогу МВФ", - упевнений заступник голови одного з великих банків з іноземним капіталом.

В "Ощадбанку" розраховують на виконання постанови Кабміну, яка зобов'язує теплокомуненерго (ТКЕ) відкрити рахунки у держбанку й оплачувати через них газ. На сьогоднішній день здійснюється тільки 30% обороту ТКЕ, адже з 1262 підприємств тільки 386 відкрили спеціальні рахунки через "Ощадбанк".

Нагадаємо, в жовтні Fitch підтвердило рейтинг Ощадбанку на рівні "B", прогноз "Негативний. А міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило корпоративний сімейний рейтинг НАК "Нафтогаз України" з Caa1 до Caa2, помістивши його в списки на можливе пониження. Це рішення було прийнято на тлі зростання ризику дефолту компанії.

Читайте також:

Уряд погасить борг перед "Нафтогазом" кредитами Ощадбанку

"Нафтогаз" змінює кредитора

Найбільші банки України втратили за місяць майже 2 мільярди

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: