Збитки українських підприємств зросли до 128 млрд гривень

Українські підприємства закінчили перший квартал поточного року зі збитками у розмірі 128 мільярдів гривень.

За перший квартал 2011 року кількість збиткових підприємств в Україні збільшилася на 4,3 тис. і станом на 25 травня склала 8,7 тис. Їх збитки зросли на 22% - зі 105,6 млрд грн до 128,6 млрд грн (16 млрд доларів).

Середнє значення податкових збитків на одного платника скоротилося до 14,7 млн ​​грн в порівнянні з торішніми 24 млн грн. Для порівняння, за весь 2010 рік підприємства задекларували збитків на загальну суму 42 млрд грн, пише Комерсант-Україна.

Різке зростання збитків у перші три місяці в Державній податковій службі України (ДПСУ) пояснюють тим, що ст 6 закону "Про оподаткування прибутку підприємств" дозволяє платникам, які мають негативне значення прибутку протягом року, включати його до валових витрат I кварталу.

"Так буде тягнутися до кінця року - сформується збиток і знову перенесеться на наступний рік, і так до повного погашення", - сказали в ДПСУ.

У III-IV кварталах 2010 року діяла заборона на включення 80% збитків до валових витрат. У 2011 році обмеження було зняте.

"І серед збиткових компаній є економічно активні, і нам було б простіше виходити на перевірки не раз на 3 роки, а хоча б щорічно", - повідомили у податковій.

За даними ДПСУ, найбільші збитки показали транспортна галузь, оптова торгівля, роздрібна торгівля побутовими товарами, будівництво, аграрний сектор в частині вирощування зернових і технічних культур.

Як повідомлялося, після того, як новий Податковий кодекс набув чинності, підприємців, які працювали за спрощеною системою оподаткування стало на 70 тисяч менше.

Норми Податкового кодексу, які найбільше зачіпали інтереси "спрощенців" та малого бізнесу, набули чинності 1 квітня.

Читайте також:

Спрощенців за рік стало менше на 70 тисяч

Новий податковий кодекс робить банкрутами українських підприємців

Податковий кодекс продовжує руйнувати малий бізнес

Новий Податковий кодекс викликав хвилю безробіття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: