Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки: які повноваження втратить СБУ

Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки: які повноваження втратить СБУ

Володимир Зеленський / Фото: Сайт президента України

Бюро економічної безпеки отримає відповідні повноваження СБУ та Податкової міліції.

Президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.

Про це інформує пресслужба ОП.

Бюро економічної безпеки стане єдиним органом влади, відповідальним за боротьбу з економічними злочинами. Він отримає відповідні повноваження СБУ та Податкової міліції, замінивши останню. Діяльність Бюро спрямовує та координує Кабінет міністрів.

Після ухвалення закону СБУ втратить функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки.

"Це дасть змогу СБУ сфокусуватися на виконанні завдань, які безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки", — переконані в ОП.

Зазначається, що документ створить інституційні умови для захисту економічних процесів від тиску силових органів, що підтримується міжнародними партнерами.

"Основною функцією Бюро економічної безпеки буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в Україні створять Фонд іноземних інвестицій.

Як отримати податкову знижку

Як отримати податкову знижку

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
1143
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація