Зеленський підписав закони про податкові та митні пільги для "інвестиційних нянь"

Дата публікації
Перегляди
704
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський підписав закони про податкові та митні пільги для "інвестиційних нянь"

Фото: president

Інвесторів зі значними інвестиціями терміном на п'ять років звільнять від сплати податку на прибуток, сплати ПДВ та мита при ввезенні нового обладнання.

Президент Володимир Зеленський підписав ініційовані ним закони щодо податкових стимулів для інвесторів зі значними інвестиціями.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

Так, президент підписав два закони. Згідно з першим документом, тимчасово, до 1 січня 2035 року, від оподаткування ввізним митом звільняється устаткування та обладнання, що ввозитиметься в Україну для реалізації інвестиційних проектів відповідно до Закону "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями". 

При цьому таке обладнання повинно бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями. Також товар не може походити з держави-окупанта, або держави-агресора, або з окупованої території України. 

Також Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти із значними інвестиціями в Україні” № 1293-ІХ.

Згідно з цим законом, тимчасово, до 1 січня 2035 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операції з ввезення в Україну устаткування (обладнання), комплектувальних виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями. Також звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору.

Звільнення від податку на прибуток передбачено після введення в експлуатацію об'єкта інвестиційного проекту протягом п'яти років у межах строку дії спеціального інвестиційного договору. Крім того, закон дозволяє органам місцевого самоврядування до 1 січня 2035 року зменшувати ставки земельного податку та орендну плату за землю державної та комунальної власності або звільняти від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються в межах реалізації інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
704
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація