Зеленський подасть до Ради законопроєкт про скасування формули "Роттердам+"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також передбачатиме відтермінування запровадження ринку електроенергії.

Президент України Володимир Зеленський подасть до Верховної Ради законопроєкт, який передбачатиме скасування формули "Роттердам+".

Про це на брифінгу 14 червня повідомив представник президента в уряді Андрій Герус.

"Командою президента України було підготовлено законопроєкт, який в понеділок буде внесено до Верховної Ради. Цей законопроєкт називається "Щодо зниження вартості електричної енергії", а саме пропонується, щоб формула "Роттердам+" була скасована і щоб, замість формули "Роттердам+", діяла інша формула, яку можна назвати "Роттердам-", - заявив він.

За словами Геруса, цей плюс у формулі був вартістю доставки вугілля із Роттердама шляхом у вісім тисяч кілометрів, якого не існувало. Окрім цього, законопроєкт передбачає введення знижки на неякісне вугілля.

"Пропонується введення дисконтів, якщо гірша якість вугілля, отже має бути нижча вартість вугілля, яка зараховується в тарифи", - зазначив представник президента.

Окрім цього, цим законопроєктом передбачається відтермінування нового ринку електроенергії на один рік.

"На нашу думку, це неправильно, настільки непідготовлений ринок вводити від 1 липня. І протягом цього одного року буде існувати так звана формула "Роттердам-" і вона буде регулювати тарифи вугільних електростанцій", - пояснив Герус.

Нагадаємо, 5 червня Кабмін затвердив початок роботи вільного ринку електроенергії від 1 липня 2020 року. Водночас, заступник голови Служби безпеки України Іван Баканов, який тимчасово виконує обов'язки голови спецслужби, заявив про загрозу держбезпеці від впровадження ринку електроенергії від 1 липня. Раніше керівник державного підприємства "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що запуск ринку електроенергії може створити ризик для народу. На його думку, одним із факторів нестабільності є низький рівень конкуренції через відсутність великої кількості виробників на ринку. Це може призвести до неконтрольованого збільшення ціни. 

Народний депутат Сергій Сажко із ним не згоден і запевняє, що тарифи населення після запуску ринку електричної енергії у липні нинішнього року не зміняться. За його словами, всі гравці на ринку електроенергії готові до запуску ринку електроенергії. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, виконала величезну роботу із синхронізації законодавства з європейськими нормами.

ВідеоФормула "Роттердам+" робить теплову генерацію України найдорожчою у Європі

Її придумали і узаконили майже три роки тому. Тоді це пояснювали необхідністю імпорту з-за кордону і відмовою від шахт на окупованих територіях. Але це виявилось обманом. Формула твердить, що Україна купує вугілля для ТЕС в далекому Роттердамі за європейською ціною.

Формула "Роттердам+" робить теплову генерацію України найдорожчою у Європі

Залиште свій коментар

Вибір редакції