Зеленський провів енергетичну нараду й пообіцяв знизити тарифи на газ

Дата публікації
Перегляди
1562
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зеленський провів енергетичну нараду й пообіцяв знизити тарифи на газ

Фото: Сайт президента України

Ціни на газ мають зменшитися вже у лютому.

Президент Володимир Зеленський провів енергетичну нараду, на якій були присутні представники Кабміну, НКРЕКП, очільник НАК "Нафтогаз України" та фахівці у галузі економіки, електро- та газової енергетики. Сторони обговорили необхідність зниження ціни на газ для українців.

Про це інформує пресслужба ОП.

"Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо, якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, в економічному плані — теж", — вважає глава держави.

На нараді ухвалили рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової. Це означає зниження у платіжках людей на понад 30%.

"Сьогодні на нараді досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Це не означає, що ми відходимо від ринкового регулювання, та оскільки в даний момент надзвичайно складна ситуація з карантинними обмеженнями, з можливістю людей отримувати додаткові доходи, відповідно, буде запроваджено державне регулювання. Орієнтовно сьогодні деякі облгази продають за ціною понад 10 гривень, тобто із запровадженням цього регулювання відбудеться зниження ціни газу більш ніж на 30%", — пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

В. о. міністра енергетики Юрій Вітренко пообіцяв, що це рішення повністю запрацює вже з лютого.

Крім того Шмигаль пообіцяв звернутися до парламенту про ухвалення законопроєкту для зниження ціни у галузі розподілу газу і зменшення абонплати.

"Однак пам’ятайте, що ми зберігаємо реформу. Ці зміни — не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки — це ідеологія лише карантинних заходів", — підсумував своєю чергою Зеленський.

Нагадаємо, що у низці регіонів відбулись акції протесту з перекриттям доріг через подорожчання платіжок. Люди незадоволені новими цінами на електроенергію та газ. 

Як менше платити за газ та електроенергію

Як менше платити за газ та електроенергію
Наступна публікація