Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна домовилася з МВФ про нову програму співпраці

Нова трирічна програма передбачає отримання чотирьох мільярдів запозичень.

У суботу, 7 грудня, президент України Володимир Зеленський телефоном поспілкувався з директоркою-розпорядницею Міжнародного Валютного Фонду Крісталіною Георгієвою. Під час розмови представниця МВФ підтвердила, що Фонд досяг з українською владою згоди щодо нової трирічної домовленості в розмірі чотирьох мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR).

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

"Наша розмова з Крісталіною Георгієвою була дуже конструктивною. Втішений, що ми знайшли повне порозуміння і наш турборежим отримав високу оцінку з боку МВФ. Вдячний парламенту, уряду та всій нашій команді за невтомну роботу заради України. Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом має на меті пришвидшити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця", – цитує пресслужба Зеленського.

Своєю чергою, у МВФ відзначили прогрес, якого досягнуто за останні кілька місяців у реалізації реформ і продовженні економічної політики.

"Я запевнила президента у готовності МВФ підтримати політичний план влади для макроекономічної стабільності та підняття економіки на рівень вищого, стійкого та всеосяжного зростання, серед іншого – з новою підтримкою МВФ. Співробітники МВФ досягли згоди з владою щодо політики підтримки нової трирічної домовленості в розмірі чотирьох мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR) у рамках розширеного фонду МВФ", – підсумувала Крісталіна Георгієва.

Згодом прем'єр міністр Олексій Гончарук  зауважив, що нова програма підтримки МВФ означає дешевші ресурси для бізнесу та українців. "Це означає, що економіка зростатиме швидше, буде більше робочих місць, вищі зарплати", – пояснив прем‘єр.

"Символічно, що  Staff-Level Agreement за новою програмою підтримки з МВФ ми отримали саме в 100 днів уряду. Підтримка з боку таких великих системних інституцій - маркер довіри до країни", – вважає очільник уряду.

Гончарук також додав, що за останні три місяці, значно здешевили ресурси, які залучає країна. "І будемо залучати ще дешевше з кожним місяцем", – підсумував він.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду 22 листопада завершила свою роботу в Україні. Експерти відзначили плідні дискусії з українською владою та прогрес на шляху реформ. 

Пізніше, міністерка фінансів України Оксана Маркарова заявила, що завершення роботи місії Міжнародного валютного фонду в Києві без підписання угоди про новий етап співробітництва не означає провалу перемовин і затримки кредитної допомоги.

27 листопада голова Національного банку України Яків заявив, що Україна продовжує перемовини з Міжнародним валютним фондом про нову програму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції