Зеленський заявив, що Росія може "викрутити руки" Україні через "Північний потік"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гарант наголосив, що потребує стратегічного партнера.

Президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону 10 жовтня заявив про те, що від "Північного потоку-2" залежить енергетична безпека України.

Під час розмови одна з журналісток запитала у Зеленського, чому в стенограмі розмови із президентом США Дональдом Трампом вказано, що він заявляв про більшу підтримку з боку Сполучених Штатів, а не з ЄС. У відповідь Зеленський наголосив, що проєкт санкцій проти "Північного потоку-2" ухвалили лише США.

 "Ми вдячні європейцям, і вони дійсно нас підтримують, але мені потрібен стратегічний партнер. І поки що проти "Північного потоку-2", це було в той час до речі (коли відбулася розмова з Трампом – Ред.), введені санкції саме Америкою. І я їм вдячний. Для нас це енергетична безпека. Бо через "Північний потік" нам викрутять руки". Росія нам викрутить руки", - наголосив Зеленський.

За позицію щодо "Північного потоку" український президент подякував і Данії.

Онлайн-трансляцію пресмарафону дивіться на ТСН Live у Facebook та YouTube і підписуйтеся на наші сторінки.    

Варто відзначити, що "Північний потік-2" має пролягти дном Балтійського моря. Його довжина становитиме понад 1200 кілометрів, пропускна спроможність - 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Газопровід будує російський "Газпром" спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Очікується, що трубопровід може запрацювати до кінця 2019 року. Україна виступає проти будівництва "Північного потоку-2", оскільки не хоче втратити статус транзитера газу. Проект активно критикують США, Польща і країни Балтії. Вони застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції