Перейти до змісту
Землю іноземцям не продаватимуть найближчі 5 років. Нюанси вже 11-го законопроєкту

Придбати землю матимуть право лише ті іноземці, які вже працюють в аграрному секторі в Україні.

У Верховній Раді зареєстрований ще один законопроєкт про ринок землі, яким пропонують заборонити іноземцям та компаніям з іноземним капіталом купувати українські землі до 2024 року. Однак, прописані й винятки.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Пані Галина і пані Лідія вправно вибирають бадилля, що їде по стрічці разом із картоплею. Одна каже, що пай би продала – бо дитині треба квартиру купити. Інша здала свої два паї в оренду іноземцю на 49 років – бо потрібні були гроші на лікування чоловіка, який уже помер. Вони обидві здають свої паї в оренду іноземцю. Бельгієць Том господарює тут уже не перший рік. Побудував у селі тракторну бригаду, облаштував полив полів, підрахував, що в орендовані три тисячі гектарів інвестував уже 10 мільйонів євро. Він каже, що землю купив би:

"Але довготривала оренда нас теж влаштовує. Подивимося. Як ринок відкриється. Я зараз не розумію".

Як буде працювати ринок землі - не до кінця розуміють і у Верховній Раді. Там нині зареєстровано 11 законопроєктів щодо обігу земель. Нині презентують той, де, як кажуть, врахували пропозиції людей і президента. Тож, пропонують заборонити купувати українські землі іноземцям і їхнім компаніям. До 2024 року. Однак, ця заборона поширюватиметься не на всіх.

"У нас 1300 підприємств в Україні, які належать іноземцям, які тут працюють і живуть, і знають мову. Для них буде можливість викуповувати теж від 1 жовтня (наступного року – ред.). Але для тих, які не менше 3 років займаються агробізнесом і лише в межах, в яких вони орендують – мають договори – на момент набрання чинності закону", - пояснив голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Відео Земельна реформа: у ВР пропонують заборонити іноземцям купувати землю до 2024 року

У ВР зареєстрований ще один законопроєкт про ринок землі, яким пропонують заборонити іноземцям та компаніям з іноземним капіталом купувати українські землі до 2024 року. Однак, прописані й винятки. Кому з приїжджих  хочуть дозволити купувати українські угіддя та які новації прописали для вітчизняного аргарія – у сюжеті.  

Земельна реформа: у ВР пропонують заборонити іноземцям купувати землю до 2024 року

Пропонується ввести нові обмеження із концентрації землі в одні руки - на рівні області до 8% угідь, на рівні громади – 35%. Контролюватиме це Антимонопольний комітет. За земельним порядком також стежитиме й земельний омбудсмен.

"Уповноважений має на меті захист усіх суб'єктів, які пов'язані із землею", - зазначив уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко.

Як саме захищатиме і коли до нього слід звертатися, запевняє, саме чіткі правила формуються. Обіцяють усе прописати до нового року. До цього часу у Раді планують ухвалити й закон з остаточним варіантом ринку землі.

Інна Боднар, Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин