Землю в Україні продаватимуть з 2013 року і лише власним громадянам

Відстрочення ще на рік скасування мораторію на продаж земель с/г призначення пояснили тим, що необхідно ухвалити закони України "Про ринок землі" та інші нормативні акти.

Продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні буде запроваджено з 2013 року, і придбати їх зможуть лише громадяни України.

Про це заявив на прес-конференції заступник голови державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний.

"До речі, 4 глава проекту закону України "Про ринок землі", а саме продаж земель сільськогосподарського призначення, по нашим оцінкам, буде запроваджена з 1 січня 2013 р.", - заявив Калюжний.

При цьому він зазначив, що відстрочення ще на рік скасування мораторію на продаж земель с/г призначення буде пов'язано з тим, що необхідно ухвалити закони України "Про ринок землі", "Про земельний кадастр" та необхідні для їх функціонування підзаконні нормативні акти.

З проекту закону "Про ринок землі" виключено положення про можливість купівлі землі с/г призначення юридичними особами.

"Ми запропонували, що лише громадяни України зможуть купувати землю і набувати право власності на неї", - відмітив Калюжний.

За його словами, проектом закону "Про ринок землі" передбачено створення Фонду земель с/г призначення, який буде підпорядкований або Кабінету міністрів України, або Міністерству аграрної політики та продовольства.

"Фонд буде займатися викупом земель у громадян, якщо ті захочуть її продати, крім того, Фонду буде передано біля 3 млн га землі тих громадян, які отримали паї, проте не користаються ними, та не оформили право власності на землю", - заявив Калюжний.

Крім того, Фонд зможе продавати землю, або здавати її в оренду.

"Передбачається, що якщо громадянин захоче продати землю, то він повинен в першу чергу повідомити про це Фонд, сусідів, місцеві органи влади, та фермерів, які працюють у населеному пункті, де знаходиться земля. Тобто ці категорії мають першочергове право на викуп землі. Якщо протягом місяця ніхто не зацікавився, то власник може продати землю кому захоче", - зазначив Калюжний.

Читайте також:

Землю в Україні неможливо буде продати ще 5 років

Іноземці не зможуть купувати землю в Україні

Земля в Україні цього року подорожчає в 2 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: