Зернотрейдери погрожують Азарову судом

Вже направлений офіційний запит в юридичну компанію з проханням надати висновок щодо проекту постанови Кабміну про введення квот на експорт зерна.

Як тільки прем'єр-міністр Микола Азаров підпише постанову уряду про введення квот на експорт зернових з України, компанії-зернотрейдери оскаржать його в суді.

Як розповіли в Українській зерновій асоціації (УЗА), вже направлений офіційний запит в юридичну компанію з проханням надати висновок щодо проекту постанови Кабміну, оприлюдненому на сайті Мінекономіки.

При цьому президент УЗА Володимир Клименко уточнив, що їх вимога залишається незмінною - не вводити обмежень на експорт зерна.

На думку юристів, постанова уряду юридично не бездоганна. Зокрема вона порушує норми Світової організації торгівлі, не відповідає зобов'язанням України в Міжнародній раді по зерну і суперечить нормам Конституції та цілій низці законодавчих актів.

Зернотрейдерам дійсно є що втрачати. Згідно з раніше оприлюдненими прогнозами, в сезоні 2010/2011 років Україна може експортувати 15 млн. тонн.

При мінімальній ціні тонни зерна в 200 доларів це мінімум 3 млрд. доларів, 60% з яких прийдуть на топ-10 найбільших компаній - експортерів зерна.

На середину жовтня було експортовано всього третина від заявлених обсягів експорту - 4 млн. тонн зерна. У разі введення квот зернотрейдери не зароблять мінімум 2 млрд. доларів.

Загроза позову навряд чи змусить уряд піти назад. Про необхідність введення обмежень вже заявили і в МінАП, яке до останнього стверджувало: обмеження експорту - крайній захід.

Нагадаємо, раніше уряд запровадив квоти на вивезення зерна з України. Таким чином до кінця 2010 року експортери зможуть вивезти з країни 2 млн тонн кукурудзи і по 500 тис. тонн пшениці і ячменю

Читайте також:

Полтавські підприємці послали Азарову доїльний апарат

Кабмін відмовився продавати квоти на експорт зерна

В уряді підтвердили квоту на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: