Згортання тютюнового бізнесу в Україні. В Мінекономіки заявили, що почали вирішувати проблему

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами Милованова, Мінекономіки має намір удвоє підвищити конкуренцію в п'яти галузях.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір удвоє підвищити конкуренцію в п'яти галузях: енергетиці, агропромисловому комплексі, тютюновій, спиртовій галузях і на ринку мінеральних добрив. Там також почали шукати шляхи вирішення проблеми зі згортанням виробництва тютюнового бізнесу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава відомства Тимофій Милованов.

За словами міністра, останнє дослідження конкуренції в Україні, датоване 2016 роком. Згідно з ним на ринки зі сприятливою для конкуренції структурою припадало 43,4% загального обсягу продажу товарів (товарів, робіт та послуг) і майже так само - 43% - на ринки із несприятливою для конкуренції структурою.

Як вжиті заходи для підвищення конкуренції у спиртовій галузі Милованов навів зміну керівництва ДП "Укрспирт", а також поданий президентом законопроект про демонополізацію галузі.

"У тютюновій галузі створено робочу групу з бізнесом та урядом із вирішення проблем галузі. Вчора президент Зеленський провів зустріч із бізнесом. Домовились, що тютюнові компанії відновлюють виробництво, а уряд і галузь готують меморандум, який вирішує питання детінізації, боротьби з контрафактом, а також демонополізації та створення рівних правил гри", - зазначив Тимофій Милованов.

За його словами, в агропромисловому комплексі відбуваються найбільші зміни.

"Триває та поліпшується система фінансової підтримки агросектора з фокусом на маленькі фермерські господарства. Буде детінізовано ринок землі. За допомогою сателітів почнемо контролювати використання держземлі, боротися із самозахопленням і несплатою податків", - написав міністр.

Проблема дня. Через низьку конкуренцію в економіці, українці переплачують за товари та послуги. А малий бізнес не може...

Опубліковано Тимофеєм Миловановим Четвер, 7 листопада 2019 р.

Нагадаємо, на тлі заяв тютюнових компаній про згортання бізнесу через можливі зміни в законодавстві президент України Володимир Зеленський зустрівся з топменеджерами цих підприємств. Сторони обговорили ситуацію на ринку, зокрема, інформацію щодо можливого перенесення центральних офісів компаній та зупинки роботи деяких тютюнових виробників.

Невдоволення у тютюнових фабрик викликав законопроєкт №1049. Згідно з поправкою нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського, компанії-виробники повинні будуть продавати сигарети оптовим компаніям за ціною, що не перевищує 80% від максимальної роздрібної ціни. У British American Tobacco зазначили, що ці поправки роблять тютюнове виробництво в Україні нерентабельним.

Відео Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

За рішенням Антимонопольного комітету за монополію вони мають сплатити 6,5 мільярдів гривень. На ринку одразу заговорили про те, що чималий штраф вплине на вартість сигарет у роздрібній торгівлі.  

Виробники тютюнових виробів оскаржуватимуть штраф на 6,5 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Вибір редакції