Жертва кризи: в Україні буде ліквідовано банк "Причорномор'я"

Тимчасова адміністрація не змогла втримати один з найменших українських банків "на плаву".

Нацбанк сьогодні, 25 травня, розпочинає першу з початку фінансової кризи ліквідацію в банківському секторі.

У п'ятницю, 22 травня, в листі НБУ повідомив, що своєю постановою відкликав з 25 травня ліцензію банку "Причорномор'я", в якому з 2 лютого працювала тимчасова адміністрація, і ініціював процедуру його ліквідації.

"У "Причорномор'я" дуже великі проблеми з платоспроможністю, а інвестора їм знайти не вдалося. Тому вирішили його ліквідувати", - пояснив виконавчий директор з банківського нагляду НБУ, глава адміністративної ради Фонду гарантування внесків фізичних осіб Василь Пасічник. – "З поверненням всіх внесків справиться фонд. Хоча у "Причорномор'я" є активи - кошти від їх продажу будуть повернені вкладникам".

Висновок про те, що "Причорномор'я" не підлягає відновленню без допомоги інвесторів, був поданий до Нацбанку ще 3 березня, повідомив тимчасовий адміністратор фінустанови Юрій Шевцов. "Після того, як інвестор не був знайдений, а нинішні акціонери відмовилися збільшувати капітал, було прийнято рішення ліквідувати банк. Зобов'язання перед фізичними особами складають 137 млн грн, з яких 129 млн грн, - внески до 150 тис. грн. (сума, повернення якої гарантується – ТСН.ua). Ще 18 млн грн - зобов'язання перед юр особами", - розповів Шевцов. – "Активів у банку майже немає. Є приміщення в Миколаєві, балансовою вартістю 7 млн грн. За рахунок цих коштів і активів, які банк продасть в якості застави, ми віддамо кошти вкладникам".

"Причорномор'я" став першим і найменшим з банків з тимчасовими адміністраціями, який НБУ вирішив ліквідувати. З активами у розмірі 157,5 млн грн він займав всього 167-те місце серед 182 банків. За даними НБУ, до 1 квітня портфель депозитів фізичних осіб банку склав 134,21 млн грн, юридичних, - 15,15 млн грн, інших банків - 5,65 млн грн.

Нагадаємо, раніше НБУ ввів тимчасові адміністрації ще в 14 українських банках: "Укрпромбанку", "Західкомбанку", "Трансбанку", банках "Національний кредит", "Національний стандарт", "Київ", "Надра", "Європейський", "Дністер", "АРМА", "Біг Енергія", "Банку регіонального розвитку", "Одеса-банку" та "Родовід Банку".

Читайте також:

Друга хвиля кризи накриє Україну восени

В США відбулося найбільше цього року банкрутство банку

Банкам заборонили забирати у боржників житло

Україні більше не загрожує дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: