Житло може подешевшати на 20%

Уряд знайшов спосіб знизити ціни на житло економ-класу на 20%.

Для цього Міністерство регіонального розвитку і будівництва одержало від будівельних компаній і виробників будматеріалів гарантії знизити собівартість житлового будівництва і відмовитися від масових звільнень. Натомість уряд обіцяє фінансувати недобудовані об'єкти і знизити податки. Учасники ринку готові працювати в нових умовах, але відзначають, що немає попиту на нове житло.

Міністерство регіонального розвитку і будівництва підписало меморандум з будівельними компаніями, виробниками будматеріалів і профспілками, який діятиме з 20 листопада по квітень 2009 року. Згідно з цим документом, будівельні компанії не звільнятимуть працівників, дотримуватимуться рівня мінімальної заробітної платні і збережуть ряд соціальних гарантій. Вони також продовжать реалізацію інвестиційних проектів, направлених на упровадження енергозберігаючих технологій. Виробники будматеріалів відмовилися від підвищення цін на продукцію для "зменшення собівартості будівельно-монтажних робіт і будівельних конструкцій".

Міністерство регіонального розвитку і будівництва сприятиме ухваленню документів для стабілізації ситуації в галузі, проводитиме моніторинг цін на будматеріали, забезпечить спрощення дозвільних процедур для будівництва нових житлових об'єктів і складе перелік недобудованих об'єктів, ступінь готовності яких в 2008 році повинен перевищувати 70%, а в 2009 році - 50%.

Крім того, уряд надасть українському виробнику 90% квоти на виконання будівельно-монтажних робіт і 50% - на використовування будматеріалів і конструкцій. Для цементних заводів, можливо, введуть нульову ставку цільової надбавки до тарифу на природний газ і мораторій на зростання тарифів на електроенергію. Вживання цих заходів викликане падінням об'ємів будівництва на 12,7%.

Глава рад директорів Української будівельної асоціації (УБА) і компанії "XXI вік" Лев Парцхаладзе вважає, що реалізація меморандуму залежить від швидкого ухвалення закону "Про попередження дії світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі і житлового будівництва", внесеного в Раду Кабінетом міністрів ще 11 листопада. Документ припускає сплату державою першого внеску у розмірі 30% від вартості з бюджетних коштів, введення обмеження кошторисного прибутку у розмірі 10% від прямих загальновиробничих витрат, а також 10% рентабельності виробництва матеріалів і будівельних конструкцій.

У разі успішної реалізації антикризових заходів учасники ринку чекають зниження цін на житло на 20%. "Різко впали ціни на будматеріали, наприклад, метал подешевшав на 70-80%, така ж тенденція з цементом. Все це дозволить зменшити вартість житла на 20-25%", - говорить генеральний директор "Альтис-холдингу" (входить у УБА) Олександр Глімбовський. Але зниження цін не означає автоматичний вихід галузі з кризи.

"Не дивлячись на 30% первинний внесок, нам буде дуже складно знайти платоспроможних клієнтів, враховуючи, що зараз попит буде тільки на готові житлові об'єкти. Якщо процентна ставка за кредитом 22%, а не 12% (як належить бути), - це шлях в нікуди", - вважає пан Глімбовський. "Зараз існує дуже складна процедура отримання забудовниками дозвільної документації, а це 30-40% від собівартості будівельно-монтажних робіт", - відзначає Парцхаладзе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: