Перейти до змісту
Житло стане доступнішим: уряд скасував сплату пенсійного збору під час купівлі нерухомості

Інформація має бути підтверджена за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухомість.

Українцям, які купують житло вперше або стоять у черзі на його отримання, дозволили не платити обов’язковий збір на пенсійне страхування. Його розмір складає 1% від вартості нерухомості. Відповідне рішення ухвалив уряд.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 23 вересня.

"Українці мають отримати змогу купувати житло за доступними цінами. Сьогоднішнім рішенням уряд визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору громадян, які купують житло вперше або перебувають у черзі на отримання житла", - написав очільник уряду у Telegram.

Згідно з пояснювальною запискою, уряд встановив, що громадяни, які купують житло вперше, будуть звільнені від сплати пенсійного збору на підставі підтвердження інформації, що це саме перша покупка житла, за допомогою Державного реєстру речових прав на нерухомість.

Крім того, це ж рішення стосується і громадян, які перебувають в черзі на отримання житла. Але такі особи повинні мати документ, який буде видавати орган, відповідальний за ведення житлової черги.

Постановою також передбачено подання звітності про сплату пенсійного збору під час купівлі житла в електронному вигляді і можливість виправляти помилки нотаріусів в звітах про покупку нерухомості і сплати пенсійного збору за попередні періоди.

Як повідомлялося, цієї осені експерти прогнозують здорожчання квартир у новобудовах. Загалом житло зросте в ціні на 3-5%.При цьому експерти стверджують, якщо раніше покупці надавали перевагу однокімнатним або так званим "смарт-квартирам". То нині більше купують просторі квадратні метри.  

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин