Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Жодні потоки з "Газпромом" будувати не можна. У "Нафтогазі" попередили Європу про наслідки співпраці з РФ

В Україні сподіваються, що демарш росіян переконає європейців відмовитися від газопроводів в обхід України.

"Нафтогаз" вже давно попереджав Європу, що Росія активно використовує газ як геополітичну зброю.

Про це заявив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко.

За його словами, демарш російського монополіста продемонстрував це європейській спільноті.

"Ми сподіваємось, що в ЄС переконались: ніякі потоки з Газпромом будувати не можна", – додав Вітренко.

У "Нафтогазі" зауважили, що дії росіян стали у ЄС предметом серйозного аналізу та негативно вплинули на сприйняття Газпрому європейськими партнерами.

"На думку західних коментаторів, позиція Газпрому протирічить духу та практиці загальноприйнятих комерційних відносин між постачальниками та споживачами. За повідомленнями ЗМІ, використання газу для тиску на контрагентів негативно позначилося на сприйнятті російського проекту Північний потік - 2 у Німеччині", - йдеться в повідомленні прес-служби української компанії.

Відео"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

А також на транзит палива українськими магістралями до ЄС. Очільник "Газпрому" Олексій Міллер пояснив, що таке рішення у Росії ухвалили через вердикт Стокгольмського арбітражу, який присудив сплатити "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів компенсації.

"Газпром" заявив про намір розірвати контракт з Україною

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня і повернув сплачені кошти. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучено 28 лютого, щоб почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Пізніше "Газпром" заявив, що не тільки розриває з Україною контракти на постачання газу, та і його транзит територіїєю України в Європу. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "прямо зараз".

3 березня президент Петро Порошенко заявив, що складна ситуація, яка виникла через дії "Газпрому", була подолана. Станом на ранок 3 березня до України різко збільшили поставки газу з Польщі, Словаччини та Угорщини.

Залиште свій коментар

Вибір редакції