Журнал Timе вичислив людину, з якої почався обвал світової економіки

Журнал Time відшукав "нульового пацієнта", який зробив перший крок в довгій черзі подій, що передували краху світової економіки.

У медицині є таке поняття, як "нульовий пацієнт" - той, з кого починається епідемія, причому сам він часто виступає лише рознощиком і не страждає від симптомів захворювання. Найвідомішим прикладом є "Тифозна Мері" - жінка-кухар, через яку в 1901-1906 роках в Нью-Йорку поширився тиф.

Журнал Time відшукав такого "нульового пацієнта", який зробив перший крок в довгій черзі подій, що передували нинішньому краху світової економіки.

За версією аналітика Дугласа Макінтайра, що використав для розрахунків фінансові моделі, "нульовий пацієнт" нинішньої рецесії придбав в 2003 році будинок в місті Стоктон, штат Каліфорнія. Для цього він отримав іпотечний кредит у розмірі 250 тисяч доларів без попередніх виплат. Через 39 місяців він втратив роботу і в 2006 році оголосив себе банкрутом. У архівах компанії Countrywide, що видала йому кредит, напевно зберігається й ім'я, і адреса, і номер телефону цієї людини.

В день цього першого несподіваного неплатежу вартість будинків по сусідству трохи знизилася. Але потім наступна людина з цього ж іпотечного пулу відмовилася виплачувати кредит, за ним інші - і так далі, поки незабаром не утворилася лавина неплатежів, що обвалили ринок американської нерухомості, а потім і всю світову економіку.

Причина масових відмов платити по іпотеці обумовлена самою іпотечною схемою, розробленою на початку 2000-х років фінансистами з Уолл-Стріт і орієнтованою на позичальників з неблагополучною кредитною історією. Ці іпотечні кредити "для бідних" отримали назву "субстандартних", їх масова видача почалася в 2003 році. Інколи для здобуття подібної позики не вимагалося ні попередніх платежів, ні надання відомостей про доходи.

Перші три роки виплати по кредиту були пільговими, а коли в 2006-2007 роках загальне піднімання виплат збіглося зі збільшенням безробіття в США, почалася "лавина" банкрутств і виселень з будинків. Проблема також полягала в тому, що під заставу цих кредитів були створені вторинні коштовні папери, деривативи, що отримали у рейтингових агентств позитивну оцінку ААА. Тому масове банкрутство неблагополучних позичальників в 2007 році призвело до падіння цих коштовних паперів в ціні і початку кредитної кризи.

Читайте також:
40% росіян вважають себе бідними
Євро послабиться щодо долара
Експортери нафти втратять 300 млрд. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: