Російські багатії завезли за 15 років на Афон 200 млн дол. - ВВС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тепер прихожани РПЦ не зможуть причащатися та сповідатися на Святій Горі.

Російські посадовці та бізнесмени регулярно відвідували Афон та, за підрахунками журналістів, витратили на пожертвування тамтешнім монастирям близько 200 мільйонів доларів.

Про це йдеться в матеріалі BBC.

Після розірвання відносин РПЦ з Вселенським патріархатом Константинополя в Росії офіційно попередили вірян про обмеження під час відвідування Святої Гори Афон, що перебуває в юрисдикції Константинополя.

За інформацією видання, Афон був популярним напрямком паломництва російських бізнесменів та високопосадовців. Двічі туди їздив Володимир Путін, серед відомих "афонітів" - екс-губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко, а також брати Ротенберги, прокурор Юрій Чайка і багато інших російських бізнесменів і чиновників.

Співрозмовник BBC у Держдумі РФ розповів, що російські чиновники починаючи від середини 2000-х років пожертвували монастирям Святої Гори близько 200 мільйонів доларів.

Найбільші пожертви отримував монастир святого Пантелеймона, який вважається "російським", адже кількість ченців-росіян там складає 50% від загального числа братії. Спеціальний фонд для збирання коштів на Афон, у 2011 році створений Дмитром Мєдвєдєвим, мав назву саме цього монастиря. Тоді патріархія стверджувала, що фонд зібрав понад 30 мільйонів доларів.

Проте росіяни жертвували кошти не лише на нього. Так, Російська афонська спільнота, яку очолював екс-губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко, у 2006-2010 роках уклала з 30 монастирями Афону угоди про надання благодійної допомоги.

Серед найвідоміших благодійників Афону - основний власник "Фосагро" Андрій Гур'єв, підприємець Аркадій Ротенберг, екс-голова РЖД Володимир Якунін, російсько-грецький бізнесмен Іван Саввіді.

Тепер, після заборони причащатися та сповідатися прихожанам РПЦ в храмах Афону, паломництво буде супроводжуватися обмеженнями.

Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон одразу відреагував на введені заборони та порадив російським благодійникам переключити увагу на російські монастирі.

Також він вважає, що не всі афонські ченці підтримують рішення Константинополя.

"Історія показує, що коли Афон чимось занепокоєний, ченці знаходять спосіб донести це до Константинопольського патріарха", - додав Іларіон.

Нагадаємо, на засіданні Священного синоду РПЦ у Мінську 15 жовтня було прийнято рішення, що Російська православна церква повністю розриває відносини з Константинопольським патріархатом. Також у РПЦ заявили, що не приймають і не будуть дотримуватися рішення Константинополя щодо України.

Після розриву відносин між Російською православною церквою і Константинопольським патріархатом російським православним священикам і мирянам заборонено молитися в церквах "опонента". Серед них храми на горі Афон, а також храми Константинопольського патріархату, розташовані в Стамбулі й Анталії в Туреччині.

ВідеоРосійські клірики не братимуть участі в спільних літургіях зі священиками Вселенського патріархату

Наслідки церковного розриву. Відтепер російські клірики не братимуть участі в спільних літургіях з ієрархами та священиками Вселенського патріархату. А віряни РПЦ не зможуть причащатись і молитися в його храмах, зокрема і на грецькому Афоні. А от благодатний вогонь, який на Великдень привозять із Єрусалима, до російських храмів, найімовірніше, прибуватиме і далі, бо його надає не Константинополь, а Єрусалимський патріарх. 

Російські клірики не братимуть участі в спільних літургіях зі священиками Вселенського патріархату

Залиште свій коментар

Вибір редакції