Журналісти дізналися, як здорожчає життя після змін до Податкового кодексу

Думки аналітиків розійшлися у прогнозах.

Після змін до Податкового кодексу квартири, машини, бензин, їжа, алкоголь - здорожчають. На скільки і що це значить для українців, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Однак аналітик Гліб Вишлінський податкові зміни оцінює оптимістично. Каже, прибутки найманих працівників можуть зрости, адже 3,6 відсотковий ЄСВ для фізичних осіб скасований, а для підприємств скорочений удвічі.

Зниження податків, зазначає він, допоможе бізнесу вийти з тіні, а чітке законодавство захисту прав власності та реформування судової системи зроблять Україну інвестиційно привабливою. Віце-президент Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов не такий оптимістичний.

"У нас був спецрежим, його нам скасовують і нічого не дають в обмін. До чого це призведе? Призведе до того, що фермер буде змушений, втративши ці доходи, підвищувати ціни або відмовлятися від виробництва", - зазначає він.

Каже, у середньому ціни на українські продукти зростуть щонайменше на 8 відсотків, зерно - на 20%. Це серйозний удар по економіці країни, де аграрний сектор становить третину валютних надходжень і 10 відсотків ВВП. Здорожчає також алкоголь за рахунок підвищення акцизів. На міцний алкоголь акциз підвищився на 50%, на пиво - на 100%, на слабоалкогольні напої - на 300. 

Курити також українці мають менше, адже акциз на сигарети зріс на 40%. Ризик фальсифікату та контрабанди в таких умовах урядовці визнають, проте це вже справа правоохоронців.

ВідеоПісля змін до Податкового кодексу зростуть ціни на всі товари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: