Зімбабве відмовиться від 12 нулів на банкнотах

У Зімбабве проводять деномінацію національної валюти.

Центробанк Зімбабве, яка потерпає від гіперінфляції, оголосив про проведення з понеділка деномінації національної валюти, внаслідок чого один новий зімбабвійській долар буде еквівалентний 1 трильйону старих, повідомляє агентство Рейтер.

"Дана валютна політика відкриває чергову програму, необхідну для деномінації національної валюти шляхом видалення 12 нулів на банкнотах, з метою негайного ефекту", - заявив керівник Резервним банком Зімбабве Гідеон Гоно.

За його словами, буде також пом'якшена політика контролю за валютообмінними операціями, а золотошукачі зможуть продавати злитки безпосередньо споживачам, а не Центробанку, як це було раніше.

Керівник Резервним банком Зімбабве додав, що, видобуток золота в цій південноафриканській країні в 2008 році знизився на 50% в порівнянні з попереднім роком. Раніше центральний банк Зімбабве для подолання гіперінфляції ввів в обіг банкноти номіналом 100, 50, 20 і 10 трильйонів доларів. 100-трильйонна банкнота на "чорному ринку" була еквівалента 300 доларам США.

У Зімбабве зареєстрований найвищий в світі рівень інфляції, що досяг більше 230 мільйонів відсотків за рік. За даними західних ЗМІ, Зімбабве зараз є країною з найшвидшою падаючою економікою в світі, рівень безробіття становить 80%, а декілька мільйонів жителів вже стали біженцями.

Читайте також:

У Зімбабве вводять банкноту в 100 млрд. дол.

Зімбабве вводить банкноту номіналом 500 млн. доларів

Зімбабве передрікають масштабну епідемію холери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: