ЗМІ: доступних кредитів більше не буде

Найбільші українські банки вважають, що в нинішніх умовах необхідно або повністю відмовитися, або сильно обмежити авто- та іпотечне кредитування.

Багато хто з них має намір перейти на видачу готівки. Втім, і цей вид роздрібного кредитування найближчим часом може бути обмежений. У Нацбанку говорять, що наступного тижня будуть посилені норми резервування під такі позики.

Виступи банкірів на вчорашньому засіданні в рамках Українського банківського форуму інституту Адама Сміта стали більш ніж переконливим доказом того, що доступних кредитів для населення більше не буде. Впродовж останніх декількох днів про різке обмеження або припинення авто- та іпотечного кредитування заявили представники низки найбільших банків: "Райффайзен Банк Аваль", Укрсиббанк, Укрсоцбанк, Альфа-банк, ОТП Банк, "Фінанси і Кредит", Брокбізнесбанк. "Скорочуватися будуть всі портфелі кредитів", - заявив голова правління Альфа-банка Андрій Волков.

"Ми зможемо видавати кредити тільки тим клієнтам, з якими вже працювали, і впевнені в їх платоспроможності", - розповів голова правління Укрсоцбанку Борис Тімонькін. "Фондування (від BNP Paribas) у нас дороге, і ми не готові пропонувати клієнтам дорогі продукти. Тому довгих кредитів не видаємо", - сказав один із заступників голови правління Укрсиббанку. У Брокбізнесбанку розповіли, що їх робота практично не змінилася, оскільки і раніше вони видавали не дуже багато роздрібних кредитів. А голова правління ОТП Банку Дмитро Зінков сказав, що його кредитна установа різко обмежила автокредитування і тепер вимагає від позичальників самостійно оплачувати не менше 50% від вартості автомобіля. Виключенням з правил зараз є всього декілька банків. "Ми тільки що одержали транш від материнського банку. Що нам тепер з ним робити? Тому ми видаємо і авто-, і іпотеку під 24% в гривні", - сказав перший заступник голови правління одного з іноземних банків.

Банкіри говорять, що основною причиною відмови від автокредитування та іпотеки є відсутність вільних коштів на ринку. Крім того, вони прагнуть виконати вимогу Нацбанку зі скорочення розривів між короткими пасивами, привернутими на один-два роки на зовнішніх ринках, і активами, які розміщуються на 20-30 років в іпотеку і п'ять-сім років в автокредити. Дотепер іпотека складала близько 60% роздрібного портфеля банків, автопозики - порядку 25%. Для того, щоб повністю не втратити дохід від напрацьованої бази роздрібних клієнтів, банки мають намір концентруватися на видачі готівки строком до року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: