ЗМІ: уряд США викупить акції на 250 млрд доларів

Нью-йоркську Уолл-стріт чекає часткова націоналізація в разі реалізації плану Вашингтона викупити пакети акцій в дев'яти банках країни.

Як повідомляють американські ЗМІ із посиланням на джерела у фінансових колах, про план викупу акцій урядом на суму близько 250 мільярдів доларів, буде оголошено у вівторок. Це надзвичайний крок, покликаний утримати країну від повторення Великої депресії 1930-х і відновити довіру в умовах обвалу ринку і кредитного паралічу, відзначають аналітики.

Держава візьме під своє крило найбільші банки. За даними Wall Street Journal, Мінфін США викупить пакети акцій на 25 мільярдів доларів в Bank of America, J.p Morgan і Citigroup, в межах 20-25 мільярдів доларів - в Wells Fargo, пакети по 10 мільярдів доларів - в Goldman Sachs і Morgan Stanley, і на 2-3 мільярди доларів - в Bank of New York Mellon і State Street.

Платники податків США, таким чином, отримають свою долю у фінансових гігантах Уолл-стріт. Держава, у свою чергу, обіцяє надати гарантії на видачу міжбанківських кредитів і підтримки бізнесу, особливо малого.

"В результаті платники податків США зараз мають пряму зацікавленість в майбутньому фінансової системи США. Поряд із залученням уряду, прийдуть певні обмеження (у функціонування цих банків), включаючи обмеження на заробітну плату керівників", - пише WSJ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: