Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЗМІ викрили зв'язок Ложкіна й оточення Яценюка з російським тютюновим монополістом

У боротьбі за тютюновий ринок задіяні представники чинної влади.

Журналісти видання "Українська правда" оприлюднили розслідування щодо компанії ТОВ ТК "Мегаполіс-Україна". Активісти й парламентарі протестують проти монопольного становища російської компанії на українському тютюновому ринку, власником якої є мільярдер Ігор Кєсаєв. Вони стверджують, що "Мегаполіс-Україна" була заснована російською компанією "Мегаполіс" та "сім'єю" Януковича. Однак журналісти зазначають, що справжні мотиви акцій протесту проти "Мегаполісу" можуть мати чисто бізнесове підґрунтя.

"Перед нами розгортається боротьба за тютюновий ринок, в якій задіяні і представники діючої влади – Адміністрація президента та оточення Арсенія Яценюка", - йдеться в статті.

Як зазначається, сьогодні компанія одноосібно контролює практично весь ринок розповсюдження тютюнових виробів. У 2014 році "Мегаполіс" отримала від своєї діяльності 1,2 млрд гривень чистого прибутку. Її власник Кесаєв – відомий виробник зброї для російських Збройних Сил. Звичайно, пишуть журналісти, у нинішніх відносинах між Україною та Росією Кесаєв – не найкращий власник для українського бізнесу "Мегаполісу", тому в українській компанії заперечують будь-який зв'язок із олігархом та своєю російською "тезкою". Однак журналістам все ж вдалося знайти докази того, що "Мегаполіс Україна" досі має зв'язки з російською компанією Кєсаєва.

За даними державного реєстру, директором "Мегаполіс-Україна" є громадянин Росії Левон Багдасарян, а її засновниками – шість кіпрських офшорів, директором однієї з них є екс-заступник фінансового директора російського "Мегаполісу". Крім того,  Фредерік Гендрік Тіммерс, який згадується як представник компанії Japan Tobacco Inc. у повідомленні про купівлю 20% акцій російського "Мегаполісу". JTI придбала 20% акцій російського "Мегаполісу" наприкінці 2013 року.

Тіммерс зазначений як представник Megapolis Distribution B.V, яка входить до структури російського "Мегаполісу". Крім того, Megapolis Holdings (Overseas) Limited володіє часткою в російській роздрібній мережі магазинів "Діксі", яка входить у бізнес-імперію Ігоря Кесаєва.

Раніше, пишуть журналісти, стрімкий успіх російського тютюнового гіганта в Україні ЗМІ пов'язували із персоною Віктора Медведчука, який зміг домовитися про підтримку росіян із екс-президентом Віктором Януковичем. Учасники ринку зазначають, що представником інтересів "Мегаполісу" в Україні при новій владі став одеський бізнесмен Борис Кауфман, український мільйонер та колишній акціонер банку "Фінбанк". Він займається готельним і будівельним бізнесом, також має фінансові та медіа активи – видає журнал "Фокус", який у 2013 році придбав у нинішнього голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

За часів Віктора Януковича Кауфмана називали одним із представників так званої "Сім'ї"- найближчого оточення президента. 

У розпорядженні видання є документи, в яких голова президентської канцелярії Борис Ложкін називається головним лобістом інтересів "Мегаполісу" в Україні. Згідно з ними, проти Ложкіна та "Мегаполісу" ще з минулого року було розпочато інформаційну кампанію, мета якої – зруйнувати монополію компанії на ринку тютюнових виробів. 

Два незалежних джерела – топ-менеджер тютюнової компанії та співрозмовник в АП розповідають, що нинішню боротьбу проти "Мегаполісу" розпочав колишній заступник міністра економіки Олександр Сухомлин, зазначають журналісти. Згідно з даними держреєстру юросіб, Олександр Сухомлин є бенефіціаром компанії "Волиньтабак", яка займається оптовою торгівлею тютюновими виробами. Вона купувала тютюнові вироби у ТОВ ТК "Мегаполіс-Україна" та реалізовувала цю продукцію через мережі магазинів у різних областях України. Однак, пише видання, у минулому році "Волиньтабак" стала продавати продукцію "повз касу" споживачам та посередникам. "Мегаполісу" це не сподобалося. 

мегаполіс
Українська правда

"Через проблеми, які, як він вважає йому створив "Мегаполіс", Сухомлин і вирішив боротися із монополією компанії на українському ринку", – пояснює мотиви колишнього чиновника один із учасників ринку.

У документах, що є в розпорядженні "УП", йдеться, що основним завданням інформаційної кампанії проти "Мегаполісу" було змусити АМКУ розділити компанію на декілька частин, а також позбавити її "політичного даху" – запевнити Ложкіна, що "Мегаполіс" є для нього токсичним. 

Співрозмовник у "НФ", що попросив не називати його прізвище у статті, стверджує, що компанія Сухомлина не єдина зацікавлена у зміні правил гри на ринку. "Є безліч вітчизняних компаній, яких це не влаштовує і які підтримують наші дії щодо "Мегаполісу", – розповідає він.

Як виявили журналісти, компанії "Філіп Морріс Україна", "Джей Ті Інтернешнл Україна", "Імперіал Тобакко Продакшн Україна", "ТК "В.А.Т.- Прилуки", на яких припадає 99% вироблених в Україні тютюнових виробів, стали акціонерами "Мегаполісу" і таким чином на тютюновому ринку виникла "картельна змова". Japan Tobacco Inc (JTI) и Philip Morris International Inc (PMI) придбали по 20% акцій компанії. Раду директорів "Мегаполіс-Україна" входить колишній управляючий директор "Філіп Морріс Інтернешнл Україна" Лео Патрік Маклохлін та його права рука Сергій Сліпченко. 

"Монопольне становище компанії на ринку до останнього часу не сильно хвилювало і Антимонопольний комітет, який очолює Юрій Терентьєв, призначений на цю посаду за президентською квотою. Цікаво, що нинішній очільник АМКУ – не чужа людина у тютюновому бізнесі. Свого часу він працював у компанії "JTI Україна", - йдеться в статті.

Журналісти підсумовують, що організаторами акції протесту проти монополії "Мегаполісу" виступають представники "Народного фронту" Арсенія Яценюка, в уряді якого Сухомлин працював заступником міністра економічного розвитку.

"Дії узгоджені із Арсенієм, який заробляє собі бали на боротьбі із російським капіталом та у майбутньому теж зможе впливати на "грошовий ринок", – запевняє топ-менеджер однієї із компаній дистриб'юторів.

Їхній опонент – Борис Кауфман, який, як стверджують джерела видання, водночас заручився підтримкою Адміністрації президента.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України таки взявся за справу про зловживання монопольним становищем з боку найбільшого дистриб'ютора цигарок в Україні "Мегаполіс-Україна", роботу якого активісти заблокували у шести містах України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції