Зміна власника "дочки" російського "Сбербанку" відбулася з порушенням законодавства України - НБУ

Дата публікації
Перегляди
5994
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зміна власника "дочки" російського "Сбербанку" відбулася з порушенням законодавства України - НБУ

Фото: УНІАН

НБУ вимагає пояснень від Міністерства фінансів РФ та "Сбербанка Росії".

Зміна структури власності українського дочірнього банку "Сбербанку Росії" відбулася з порушенням українського законодавства.

Національний банк України надасть правову оцінку та розгляне питання про застосування заходів впливу у визначених законом порядку та термінах. Про це сьогодні, 12 травня, повідомляє пресслужба НБУ.

"Зміна власника істотної участі дочірнього банку "Сбербанку Росії" в Україні – АТ "Сбербанк" всупереч вимогам закону відбулася без погодження з українським регулятором", - йдеться в повідомленні.

Так, 23 квітня 2020 року Національному банку України стало відомо про продаж Центральним банком РФ 50% + 1 акцій "Сбербанку Росії" Міністерству фінансів РФ.

"Відповідно, в АТ "Сбербанк" змінився кінцевий власник", - повідомили в НБУ. 

Як зазначається, новий кінцевий власник на порушення вимог законодавства:

  • не повідомив Національний банк за 3 місяці до набуття істотної участі в АТ "Сбербанк" про намір такого набуття;
  • не погодив із Національним банком набуття істотної участі в банку;
  • не подав до Національного банку копію договору (правочину), на підставі якого відбувся перехід права власності на акції.

"Національний банк надіслав запит Міністерству фінансів РФ та "Сбербанку Росії" з вимогою надати пояснення та відповідні документи, а також повідомив про правові наслідки порушення українського закону", - зазначається в повідомленні.

Довідково: Істотна участь - пряме та/або опосередковане володіння однією особою самостійно чи спільно з іншими особами 10 і більше відсотками статутного капіталу та/або права голосу акцій, паїв юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість значного впливу на управління чи діяльність юридичної особи.

Нагадаємо, що у "Сбербанку Росії" заявили, що відновлять переговори про продаж українського дочірнього банку лише після зняття з нього санкцій в Україні.

Також повідомлялось, що два дочірніх банки російських фінустанов "Промінвестбанк" і "Сбербанк" хоч працюють в Україні, але не мають істотного впливу на її фінансовий ринок.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5994
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація