Зміни у програмі житлових субсидій розширили коло тих, хто має право на її призначення

Наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не може бути підставою для відмови у призначенні субсидії. 

Частина сімей, яким призначено житлову субсидію протягом останнього часу, отримали її лише завдяки запровадженню  змін у порядку призначення та надання цієї допомоги. Про це сьогодні заявив Віталій Музиченко, директор Департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України. 

Він зазначив, що багато з тих, хто не мав право на призначення житлової субсидії раніше, протягом останнього часу отримали можливість скористатися цим видом державної підтримки. "Протягом останнього року до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій внесено низку змін, що дозволили багатьом з тих, кому раніше відмовляли у призначенні субсидії, її отримати. Насамперед, метою запровадження цих змін було забезпечити надійний соціальний захист сім'ям, які не зможуть оплачувати житлово-комунальні послуги після значного підвищення тарифів та спрощення власне процедури призначення субсидій", – наголосив Віталій Музиченко. 

Зокрема, за його словами, у минулому році знято обмеження для призначення субсидії безробітним працездатним громадянам, які не отримують доходів та не перебувають на обліку як безробітні. "Якщо поміж тих, хто проживає у помешканні, є повнолітні працездатні громадяни, які, наприклад, не працюють та не здобувають освіту, субсидія має бути призначена. Слід лише врахувати, що в якості доходу їм буде зарахований прожитковий мінімум для працездатних громадян (з 1 вересня 2015 р. – 1378 грн.)", – відзначив директор Департаменту державної соціальної допомоги. 

Також він звернув увагу, що наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не може бути підставою для відмови у призначенні субсидії. "Це дозволяє вийти із замкненого кола утворення нових боргів за комунальні послуги. Разом з тим, людям слід пам'ятати, якщо у разі призначення житлової субсидії не сплачуватиметься обов'язкова частка платежу (а у випадку, коли вона більша за вартість фактично спожитих послуг, - їх вартість) надання субсидії може бути припинено", – зазначив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики. 

"Система надання субсидій постійно вдосконалюється, адже субсидію має отримувати кожен, хто справді потребує допомоги", – підсумував Віталій Музиченко.

Нагадаємо, нещодавно міністр соціальної політики України Павло Розенко заявив, що житлову субсидію призначено понад 5 млн. українських сімей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: