Міністр економіки розкрив більше подробиць про запуск ринку землі в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ринок землі має запрацювати у 2020 році.

Новий міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов розкрив деталі щодо повноцінного запуску ринку землі, пояснив, чому вирішили об’єднати два міністерства та за яких умов можуть підвищити зарплати педагогам дошкільних закладів. 

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

Про аграріїв

За його словами, об'єднання міністерства агрополітики із міністерством розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства дозволить запустити ринок землі, а також переформатувати розвиток галузей: від міністерства галузі до міністерства політики галузі.

"Ми маємо створити умови, за яких економіка розвиватиметься, зокрема й із аграріями. Бо вони одні з найбільш швидко розвиваючих галузей, які ведуть за собою економічний розвиток. Якщо дивитися на вклад аграріїв у розвиток, то вони зростають зі швидкістю понад 10%. Тому вони в нас флагман росту. А економіка має зростати, тому - об'єднання", - пояснив посадовець.

Милованов також прокоментував критику з боку противників такого об'єднання. Він наголосив, що для того, аби Україна розвивалася швидше, потрібно змінити "правила гри". За його словами, мають бути умови, щоб представники малого бізнесу, зокрема фермери, маючи ідеї й бажання розвивати свою діяльність, могли стати на рівні і, навіть перегнати великий холдинг.

Про ринок землі

Коментуючи запуск ринку землі, який може запрацювати в Україні вже влітку 2020 року, міністр наголосив, що це дозволить економіці, щонайменше, отримати додатковий відсоток зростання ВВП. За його словами, втілення земельної реформи дозволить фермерам і великим агрокомпаніям реалізовувати себе на ринку в однакових умовах. Тобто, якщо у представника малого бізнесу є бажання працювати, у нього є відповідні ідеї, але немає фінансового капіталу, він має отримувати можливості, щоб конкурувати на ринку: купити собі землю, створити фермерське господарство.

"Це робиться за рахунок певних інституцій, які будуть надавати фінансування, і вирівнювати правила гри для фермерів і великих агрохолдингів, організацій", - сказав він.

Милованов відзначив, що проєкт закону потребує ретельної підготовки і Україна дійсно довго працювала над ним. Прикладом успішного втілення законопроєкту він назвав наших західних сусідів, зокрема Польщу, де відбулася успішна реформа економіки, тому і громадяни країни мають вищий рівень життя.

За його словами, запустити ринок землі потрібно правильно, але це потребує часу. Наразі усі 35 його варіантів готові. Оскільки над цим законом інші країни працювали не один рік, тому Україна має приклад і знає, які можуть бути помилки та як їх уникнути.

"Були і помилки, але і перемоги. Тому цей досвід вивчений і в Україні є люди, які це розуміють. Ще одна важлива річ, скасування мораторію на ухвалення закону не те саме, що повноцінний запуск ринку землі. Ухвалити закон можна швидко, а запустити ринок землі потрібно правильно, а це займе певний час", - пояснив посадовець.

Крім того, в Україні упродовж наступних п'яти років очікується бізнес-активність. Тобто, зросте купівля/продаж товарів і послуг, збільшиться кількість клієнтів та капіталовкладень. Разом з тим міністр пообіцяв однакові умови для усіх підприємців, незалежно від їхнього фінансового положення. 

Про зарплати освітянам

Милованов також відзначив, що нинішні зарплати для викладачів дошкільних закладів є неприйнятними. За його словами, щоб вирішити цю проблему, передусім, потрібно, щоб запрацювала економіка.

"Зарплати беруться від економіки, податків, того, як працює бізнес. Якщо бізнес працюватиме краще, буде більше податків. А ними, своєю чергою, покриватимуть зарплати, зокрема педагогів. Щоб жити краще - потрібно запустити економіку", - наголосив міністр.

Відео Про об’єднання відомств та запуск ринку землі - розмова з новим міністром економіки Тимофієм Миловановим

Сніданок продовжує знайомити вас із новими обличчями українського уряду. Сьогодні гість студії - Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України. Про своє призначення, об’єднання кількох відомств у одне та амбітні плани на повноцінний запуск ринку землі міністр розповів глядачам Сніданку з 1+1. 

Про об’єднання відомств та запуск ринку землі - розмова з новим міністром економіки Тимофієм Миловановим

До слова, новий міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов упродовж тривалого часу жив та працював у США. Там він отримав ступінь доктора філософії. У Штатах посадовець викладав в університетах штату Пенсильванія та Університеті Піттсбурга, Бонна. 

Повернутися додому його спонукали події 2014-го року. Саме тоді він і почав працювати в Україні. Тоді, під час кровопролитних подій, він побачив відеоролик у Мережі, як вбивали українців. Це стало для нього поштовхом для розвитку української економіки. На його думку, економіку потрібно "менше боятися і більше її розвивати".

Нагадаємо, в Україні щороку продовжують мораторій на продаж землі. Нинішній діє до кінця 2019-го. Президент Володимир Зеленський обіцяє провести наступного року земельну реформу, запустити ринок сільгоспземлі. Для цього Світовий банк виділив Україні 200 млн доларів.

Раніше Європейський банк реконструкції та розвитку оцінив, що відсутність ринку землі знижує ВВП України на 1%.

Залиште свій коментар

Вибір редакції