Знайдені на дні океану рідкісні метали кардинально змінять ринок гаджетів

Знайдені рідкісні метали - необхідні компоненти смартфонів, планшетних комп'ютерів і ЖК-телевізорів, вони можуть кардинально змінити увесь ринок сучасної електроніки.

Знайдені японцями на дні Тихого океану рідкісні метали можуть вирішити проблеми з дефіцитом таких гаджетів, як iPad, і кардинально змінити весь ринок електроніки і гаджетів, відзначають британські ЗМІ.

У доповіді групи дослідників на чолі з професором Токійського університету Ясухіро Като йдеться про виявлення на дні Тихого океану  великих родовищ таких рідкоземельних елементів, як гадоліній, лютецій, тербій і діспрозій, тантал та ітрій. Відкриття може радикально змінити ситуацію на ринку інших рідкоземельних елементів, тому що ці мінерали - необхідний компонент смартфонів, планшетних комп'ютерів і ЖК-телевізорів, пише The Guardian.

Відкриття означає, що відомі поклади рідкоземельних елементів в тисячу разів більше, ніж вважалося раніше. Всього 5 кв. км родовища можуть задовольнити річну потребу світу в цій сировині, повідомив керівник досліджень, геолог Ясухіро Като з Токійського університету.

За словами вченого, для видобутку сировини досить накачувати насосами придонну глину на кораблі і обробляти шляхом кислотного вилуговування.

"За кілька годин ми отримаємо з глини 80-90% рідкоземельних елементів", - заявив експерт.

Зазначимо, що до рідкоземельних металів відносять скандій, ітрій і ще 15 елементів, найпоширеніший з яких - церій. У промисловості сполуки на їх основі, як правило, виступають невеликою добавкою або малою частиною промислових продуктів.

Рідкоземельні метали - частина більш великої групи "рідкісних металів". Тим не менше, ціни на рідкоземельні метали дуже високі, а обсяги виробництва - дуже незначні.

Китай зараз видобуває близько 97% цих речовин, без яких не можуть обійтися електроніка й автомобілебудування.

Скориставшись багатими покладами цих речовин і дешевою робочою силою, Китай спочатку знизив ціни на рідкоземельні метали, змусивши закритися майже всі видобувні підприємства цих речовини в інших країнах, а потім почав скорочувати квоти на їх експорт (останнє скорочення восени 2010 року склало 40% порівняно з попереднім роком).

Виникли побоювання, що електроніка стане дефіцитною або різко подорожчає. Рішення Китаю сильно вдарило по Японії, і вона однією з перших задумалася про диверсифікацію поставок.

Читайте також: 

На дні Тихого океану знайшли поклади "золота 21 сторіччя"

Сорос розпродав усі свої запаси золота та срібла 

iPhone5 та iPad3 готують до випуску: продажі очікуються вже у жовтні

Випущено діамантовий iPad за 1,2 мільйона доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: