Знову рекордно впала ціна на ринку електроенергії "на добу наперед". Що це означає для споживачів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За кілька місяців ціна електрики впала приблизно на 20%.

На українському ринку середня вартість електроенергії за системою "на добу наперед" для непобутових споживачів 28 листопада впала до рекордного рівня – 898,40 грн за мегават-годину.

Такі дані наводить державне підприємство "Оператор ринку".

Попередній найнижчий показник був 14 листопада - 919,80 грн за мегават-годину. Тоді це пояснювали не властивою для цього часу теплою погодою та перевиробництвом електрики в енергосистемі України.

Тенденція до зниження вартості електрики для підприємств, установ та організацій триває вже три місяці, кажуть фахівці. За цей час ціна електрики впала приблизно на 20%.

Непобутові споживачі становлять 70% від усіх покупців електроенергії. Водночас це впливає і на населення, адже вартість електрики закладається у собівартість товарів і послуг, які потім купують українці.

Нагадаємо, в Україні від 1 липня з’явився новий ринок електроенергії. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів під час засідання 5 червня.

Відео Кабмін ухвалив низку додаткових постанов, аби з 1 липня стартував ринок електроенергії

Для промислових та комунальних споживачів це буде означати, що ціна за кіловат залежатиме від часу та об’єму споживання, а також від постачальника. Утім, у команді президента побоюються, що система не витримає такого переходу, оскільки не готові системи обліку споживання. А також є ризик суттєвого зростання ціни, оскільки в Україні нині діють лише два постачальники електроенергії.  

Кабмін ухвалив низку додаткових постанов, аби з 1 липня стартував ринок електроенергії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції