Золото повертає собі титул найдорогоціннішого металу

Вперше за 12 років ціни на платину на світовому ринку опустилися нижче ціни на золото, досягнувши 796,5 долларів за унцію.

Однією з причин є відмова сенату США підтримувати автоконцерни, - це позбавило ринок платини головних споживачів, пише "Комерсант-Україна".

Експерти впевнені, що тепер першість на ринку дорогоцінних металів утримуватиме золото.

Золото
Архів
Експерти прогнозують, що наступного року золото коштуватиме 700 доларів за унцію
Історичного максимуму ціна на платину досягла 17 березня - 1032,7 доларів, а різке зниження цін почалося в липні через уповільнення темпів зростання світової економіки.

За п'ять місяців платина подешевшала на 60%, тоді як золото опустилося в ціні на 17%. У останні чотири тижні котирування двох дорогоцінних металів зближувалися і рухалися синхронно.

Але відмова сенату США надати 14 млрд доларів "великій трійці" автовиробників - General Motors, Ford, Chrysler - викликав нове падіння цін на платину, адже заводи тепер будуть вимушені скорочувати виробництво.

На автомобілебудування припадає понад 50% світового вжитку металу. Платина використовується і в нафтогазовій, хімічній, електротехнічній та скляній галузях.

Золото використовується в промисловості лише на 9%. Більша частина дорогоцінного металу (58%) йде на виробництво ювелірних прикрас.

В разі подальшого погіршення ситуації у світовій економіці, ціна на платину, за оцінками аналітиків, може опуститися до 400-500 доларів за унцію.

Платинові злитки
Платина подешевшала на 60%
Масштабні програми допомоги національним економікам призведуть до збільшення грошової маси, зростання інфляції і, як наслідок, ще більшого попиту на золото як захисний інструмент інвестицій.

Втім, наразі експерти закладають середню вартість платини на 2009 рік на рівні 900 доларів за унцію, золото – 700 доларів за унцію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: