Золото за два дні подешевшало на 200 доларів

У поточному році золото подорожчало на 60%. За оцінками фахівців, під кінець року дорогоцінний метал коштуватиме 1700-1800 доларів за унцію.

Золото подешевшало більше ніж на 200 доларів за два дні. У четвер, 25 серпня, тройська унція (31,1 грам) коштувала біля 1702 доларів, при тому, що ще у вівторок, 23 серпня, ціна була на рівні історичного максимуму і складала 1911,46 долара за унцію.

Падіння стало рекордним за останній 31 рік. Попередній раз схожий по глибині стрибок цін був зафіксований в січні 1980 року.

До 23 серпня, коли ціна на золото досягла максимуму, метал невпинно дорожчав майже впродовж місяця - на 16%. Ціна почала рости після повідомлення про зниження на один ступінь, до АА+, кредитного рейтингу США.

"Інвестори дуже чутливі до поганих новин, ринки реагують на них інтенсивніше, ніж на хороші. Традиційно стрибки цін на золото не перевищують 1% в день, а зараз перепади досягають 3-4% і вище", - розповідає аналітик Управлінської компанії "Райффайзен капітал" Ольга Митрофанова.

Наразі вартість дорогоцінного металу знижується на тлі росту ринку акцій. Індекс Dow Jones на останній сесії піднявся на 1,29%, до 11 320,7 пункту. Nasdaq виріс до 2 467,69 пункту - на 0,88%. Інвестори, які скуповували золото через негативні прогнози по росту світової економіки, повертаються на ринок акцій.

Глибина стрибків золотих котирувань не приведе до негативних наслідків для інвесторів, заспокоюють аналітики. "Враховуючи загальну нестабільність на ринках, перепади зрозумілі. Золото - це невід'ємна частина фінансового ринку, а ринки зараз лихоманить", - пояснює аналітик UBS Кирило Чуйко.

Як тільки побоювання учасників ринку зменшуються, вони фіксують прибуток по золоту і ціни на нього падають. "В четвер золото подешевшало через масові продажі: інвесторам потрібна готівка, щоб перейти на ринок акцій", - говорить Митрофанова.

"І зараз вдалий момент для фіксації прибутку. За рік золото подорожчало на 60%, для товарного ринку це хороший показник. Падіння цін, з цієї точки зору, нормальний процес", - рахує начальник аналітичного управління БД "Відкриття" Костянтин Бушуєв.

Останній максимум, зафіксований цього року, - 1911 доларів за унцію 23 серпня. 22 серпня 2010 року унція коштувала 1225 доларів.

Інвестори чекають щорічного виступу глави Федеральної резервної системи США Бена Бернанке, який запланований на п'ятницю, 26 серпня. Передбачається, що Бернанке прояснить ситуацію з приводу третього етапу програми "Кількісного пом'якшення" (викуп державних облігацій), яка зможе змінити очікування інвесторів: приплив грошей в економіку означає прискорення її росту. Зараз темпи росту ВВП США падають - прогноз за підсумками другого кварталу знижений до 1,1% з 1,3%.

На думку Митрофанової, поточні коливання цін спекулятивні. "Є короткострокові інвестори, які реагують на поточні новини. Довгострокові, серед них центральні банки країн, що розвиваються, які активно інвестують в золото, щоб застрахувати золотовалютні резерви", - пояснює аналітик.

Золото поступово стає альтернативою долару. "Його фізичний об'єм кінцевий, попит росте, що означає, що ціна теж буде рости", - говорить один з учасників ринку управління активами.

За оцінками "Райффайзен капіталу", до кінця року унція золота коштуватиме 1700-1800 дол. "Ціна може піднятися вище у разі розвитку украй негативного сценарію - різкого погіршення економічної ситуації в США або розвитку боргової кризи в периферійних європейських країнах", - не виключає Митрофанова.

За прогнозом UBS, ціна на золото досягне рівня 2000 дол. за унцію.

Читайте також:

Світові ціни на золото обвалилися

Золото вперше в історії подолало цінову планку у 1900 доларів за унцію

Україна починає промисловий видобуток золота

Українцям рекомендують вкладати гроші у золото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: