Золотовалютні резерви Нацбанку зменшуються п'ятий місяць поспіль

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Показник становить 16,6 мільярда доларів.

Нацбанк підрахував, що його міжнародні золотовалютні резерви "худнуть" п'ятий місяць поспіль. За підсумками вересня показник упав до 16 млрд 637,6 млн доларів. Скорочення за місяць склало 3,5%.

У НБУ назвали кілька причин вересневого зменшення резервів:

1. Операції уряду. Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у вересні становили 711,2 млн доларів (в еквіваленті). З них 562,3 млн доларів становили витрати на обслуговування за облігаціями зовнішньої державної позики та 103,2 млн доларів – обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). При цьому за попередній місяць надходження від розміщення ОВДП становили 48,6 млн доларів.

2. Інтервенції НБУ. У вересні Нацбанк продав на міжбанківському валютному ринку 74,2 млн доларів для згладжування надмірних коливань. Із них 34,1 млн доларів було продано через інтервенції за вибором найкращої ціни та 40,1 млн доларів через аукціон. У вересні НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 127,1 млн доларів через інтервенції за вибором найкращої ціни.

3. Збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 13,5 млн доларів (в еквіваленті).

У Нацбанку запевняють, що обсяг міжнародних резервів покриває 2,8 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

Нагадаємо, станом на кінець серпня цього року міжнародні золотовалютні резерви Нацбанку становили 17 млрд 231 млн доларів.

Зростання резервів цього року фіксували лише в квітні, решта місяців - постійне падіння, бо Україні доводиться віддавати старі борги, а економіка працює не настільки ефективно, щоб поповнювати резерви. Також міжнародні кредитори не дають грошей. МВФ може виділити 2 млрд доларів до кінця осені, якщо Україна виконає свої зобов'язання.

Залиште свій коментар

Вибір редакції