Золотовалютний резерв НБУ за місяць зменшився на 400 млн дол.

За листопад валові міжнародні резерви Нацбанку зменшилися на 1,5% досягши рівня у 27 мільярдів доларів.

Валові міжнародні резерви Національного банку в листопаді 2009 року зменшилися на 1,5%, або 421 млн дол., – до 27 млрд 290,9 млн дол.

Про це свідчать оперативні дані Нацбанку.

Обсяг операцій на міжбанківському валютному ринку (купівля і продаж у доларовому еквіваленті) за листопад становив 11 млрд 609,7 млн дол. При цьому сальдо інтервенцій НБУ на валютному ринку за минулий місяць становило "мінус" 541,1 млн. дол. (у доларовому еквіваленті).

Обсяг операцій на готівковому ринку (купівля і продаж іноземної валюти за гривню в доларовому еквіваленті) за підсумками листопада становив 3 млрд 273 млн дол., зокрема, обсяг валюти, купленої банками у населення – 1 млрд 148,5 млн дол., обсяг валюти, проданої населенню – 2 млрд 124,5 млн дол.

Банківські вклади населення у валюті (у доларовому еквіваленті) за минулий місяць зросли на 295,1 млн дол. і на 30 листопада становили 13 млрд 868,5 млн дол.

За даними НБУ, в жовтні 2009 року реальний ефективний обмінний курс (РЕОК) гривні знизився порівняно з груднем 2008 року на 5,4%. При цьому номінальний ефективний обмінний курс гривні зменшився на 9,5% у зв`язку з її девальвацією щодо валют країн – основних торгових партнерів України.

Проте перевищення вітчизняною інфляцією рівнів інфляції в цих країнах на 4,1 пункта привело до більш помірного зниження РЕОК гривні.

Раніше НБУ повідомляв, що курс гривні на міжбанківському валютному ринку, скоріше за все, збережеться на сформованому рівні до кінця 2009 року.

У Нацбанку вважають, що у грудні спостерігається поліпшення ситуації з притоку валюти від зовнішньої торгівлі. Проте залишається фактор "політичної волатильності", який може позначитися на валютному ринку, якщо знову почнеться "нагнітання пристрастей" навколо НБУ

Читайте також:

Курс долара закріпився біля позначки 8 грн

НБУ: гривня не впаде до Нового року

Держбюджет виконано на 97%

Названа десятка найпрозоріших банків України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: