Золотовалютний резерв НБУ зменшився майже на 3 млрд. дол.

Президент Ющенко заявив, що з 1 по 20 жовтня золотовалютні резерви НБУ зменшились на 2,9 млрд. дол., до 34,6 млрд. дол.

Основну частину золотовалютних резервів - близько 2 млрд. дол. - витрачено на підтримку курсу гривні, решта зниження відбулося через послаблення курсу євро, в якому сформована велика частина запасів НБУ.

"Таким чином регулюється валютний ринок, формується стабільність курсу або створюється його траєкторія, - прокоментував зниження резервів Ющенко. - Резерви для того і формуються, щоб робити інтервенції. Якби Нацбанк сидів на них, як собака на сіні, і не використав їх, то картина змінилася б".

На думку президента, хоча резервів регулятора вистачить на погашення 8,8 млрд. дол. зовнішніх позик банків та підприємств у IV кварталі, їх поповнення за рахунок кредиту МВФ вчинить "психологічний вплив" на ринок.

Ющенко вважає, що Нацбанк правильно витрачає резерви, і їх повинно вистачити як на підтримку курсу гривні, так і на погашення короткострокової заборгованості емітентів перед зовнішніми інвесторами.

За даними Ющенка, банківський сектор повинен повернути за три місяці 4,3 млрд. дол., інші сектори економіки - 3,4 млрд. дол., "міжфірмовий борг" - 1,1 млрд. дол.

"Отже, 8,8 млрд. дол. - термінові позиції четвертого кварталу", - підсумовував Ющенко.

Він відзначив, що для допомоги в погашенні заборгованості в 2009 році Нацбанк привертає "істотний" кредит від Міжнародного валютного фонду - "програма взаємодії з МВФ саме і має на меті поповнення резервів Нацбанку і формування психологічного впливу на учасників ринку".

Раніше прем'єр-міністр Тимошенко повідомила, що 22 жовтня Міжнародний валютний фонд повинен ухвалити рішення про надання Україні фінансової допомоги. За словами прем'єра, кредит МВФ передбачається спрямувати на збільшення золотовалютних резервних запасів НБУ і на підтримку стабільності банківської системи.

Нагадаємо, НБУ, намагаючись понизити курс долара, останнім часом виходив на міжбанківський валютний ринок з інтервенціями спочатку по курсу 5,0 грн/дол.., потім - 5,03 грн/дол. і нарешті - 5,10 грн/дол. Утім, тривалого ефекту дані заходи не мали. Так, сьогодні, 22 жовтня, долар на міжбанку вже торгується по 5,65-5,75 грн/дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: