Золоту промисловість України визнали банкрутом

Єдине українське підприємство, яке видобувало золото, позбавили ліцензії: в нього мільйонні борги та занедбані шахти.

Закарпатський господарський суд оголосив банкрутом єдине в Україні підприємство, що видобувало золото. "Закарпатполіметали" позбавили ліцензії, а отже і будь-яких шансів на інвестиції та відродження галузі.

Видобуток золота на Мужієвському руднику припинили ще три роки тому - через нерентабельність. За словами екс-директора "Закарпатполіметали" Миколи Гожика, із запланованих 3 тон золота за шість років видобули трохи більше семисот кілограмів. Причину цього він вбачає у застарілому обладнанні.

"Держава мала би вкласти в реорганізацію самої збагачувальної фабрики. Бо фабрика вилучала 50 відсотків золота, а мали, за планом комісії, вилучати 90! Розумієте, 40 відсотків просто викидали", - розповів Гожик.

Зараз у підприємства мільйонні борги і занедбані шахти. Близько 400 фахівців третій рік у вимушених відпустках. Гожик вважає, що оголошення підприємства банкрутом суперечить українським законам.

"Неможливо зробити банкрутом підприємство, де частка держави 93%, але факт є факт. Більше того, в компанії забрали ліцензію на видобування золота", - наголосив він.

Керівництво руднику закликає уряд зупинити процедуру банкрутства. Як зауважив чинний директор "Закарпатполіметали" Василь Василинець, така ситуація навколо рудника відлякала потенційних інвесторів. Він запропонував припинити процедуру банкрутства, повернути підприємству ліцензію і розпочати пошук нового інвестора. У цьому сподівається на допомогу Кабміну.

Ще наприкінці травня Мінпромполітики пообіцяло вжити необхідних заходи для відновлення функціонування підприємства. На той момент серед кредиторів ТОВ "Закарпатполіметали" налічувалося 15 організацій.

Мужієвська копальня - перше в Україні золоторудне підприємство. З місцевої руди видобувають золото найвищої проби - 999,9. Його ще називають банківським, тому що в злитках воно потрапляє до фінансових установ України.

Читайте також:

Черновецький обіцяє золото платникам за комунальні послуги

В Україні поновиться видобуток золота

Шведські бабусі знайшли найбільше родовище золота в Європі

В Німеччині встановили перший автомат з продажу золота

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: