Зовнішній борг США в листопаді поб’є всі рекорди

На цьому тижні міністерство фінансів США виставить на продаж 123 млрд дол. казначейських облігацій, збільшивши таким чином зовнішню заборгованість до рекордних показників.

Міністерство фінансів США планує цього тижня виставити на продаж казначейські облігації загальною вартістю 123 млрд дол. У результаті загальна зовнішня заборгованість Штатів може стати рекордною.

Проте не можна забувати, що в країні є граничний розмір федерального боргу, який затверджується Конгресом.

Востаннє Конгрес міняв цю планку 17 лютого цього року. Тоді ліміт був збільшений з 11,3 трлн дол. до 12,1 трлн. Цілком можливо, що Конгресу доведеться знову міняти цей показник вже наприкінці листопада, говорять експерти.

Закон про зміну граничного розміру федерального боргу Штатів був прийнятий в 1917 році. Починаючи з 1940 року, конгрес піднімав цю планку більше 90 разів, причому в період з 2002 року максимальний ліміт зовнішнього боргу США збільшувався 8 разів.

Цікаво, що у Конгресу просто не залишається іншого вибору, окрім як кожного разу піднімати планку. Інакше, країна буде на порозі дефолту, а країнам - утримувачам казначейських облігацій США доведеться пережити не кращі часи.

Аналітики рейтингового агентства S&P відзначають, що американський Мінфін вже давно хоче продати боргові облігації Fannie Mae and Freddie Mac, вартість яких складала на кінець вересня близько 165 млрд дол. Проте поки це неможливо, оскільки цей продаж налякає інвесторів і учасників ринку.

"Продаж цих активів може негативно вплинути на світові ринки, оскільки спочатку Мінфін викупив ці папери якраз для того, щоб заспокоїти ринки", - відзначає управляючий директор Standard& Poor's Джон Чамберс.

Не можна забувати і про те, що багато американських політиків закликають зробити хоч що-небудь для скорочення розміру федерального боргу США. Якщо Вашингтон продовжить вести нинішню зовнішню і внутрішню політику, вже через 10 років зовнішня заборгованість Штатів виросте ще на 10 трлн дол., додають експерти.

Варто відзначити, що за приблизними підрахунками, починаючи з вересня 2007 року, зовнішня заборгованість країни збільшується щодня на 3,83 млрд дол.

При цьому, якщо розділити суму боргу на загальне населення країни, то виходить, що кожен громадянин США винен близько 39 тис. дол.

Стурбована різким зростанням зовнішньої заборгованості компанія "Durst Organization" ще в 1989 році вивісила в центрі Нью-Йорка на загальний огляд лічильник національного боргу США. У 2008р. його "зашкалило", і він якийсь час не працював, оскільки там не було місця для чисел більш, ніж з дванадцятьма знаками.

Читайте також:

Рейтинги українських банків зросли вперше за рік 

Багаті німці попросили підняти їм податки

У США закрилися вже більше 100 банків

США почали закривати антикризові програми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: