Зовнішній борг України перевищує 80% ВВП

Загальний зовнішній борг України збільшився до 120 мільярдів доларів.

Загальний зовнішній борг України перевищує 80% ВВП (близько 120 мільярдів доларів), але найбільша частина цього боргу відноситься до зобов'язань перед зарубіжними материнськими банками або компаніями.

"В цілому український уряд виконав хорошу роботу по зниженню дефіциту бюджету. Підвищення прогнозів рейтингів України на тлі негативної ситуації в США і ЄС дуже позитивно для інвестиційного іміджу країни", - вважає економіст інвестгрупи "Арт Капітал" Олег Іванець.

"Причиною підвищення рейтингу Fitch стало дотримання Україною планового бюджетного дефіциту, хоча і не зовсім у рамках плану. Fitch чекає підсумковий дефіцит в 2011 році на рівні 4% від ВВП: 3,5% - дефіцит українського держбюджету і 0,5% - дефіцит НАК "Нафтогаз"", - розповів він.

Як відомо, за домовленістю з МВФ бюджетний дефіцит повинен не перевищувати 3,5% від ВВП, а бюджет НАК "Нафтогаз" бути збалансованим.

"Незважаючи на очевидний дефіцит НАК "Нафтогаз" Fitch все ж відмітив, що уряд виконав хорошу роботу по зниженню дефіциту бюджету з 8% в 2010 до 4% про ВВП цього року", - підкреслив Іванець. Основним же ризиком, на думку експерта, залишаються зовнішні запозичення України.

"Загальний зовнішній борг перевищує 80% ВВП, що помітно більше показника для країн з рейтингом в категорії "B", проте рівні пролонгації по зовнішньому боргу приватного сектора є високими і найбільша частина цього боргу відноситься до зобов'язань перед зарубіжними материнськими банками або компаніями, що нормалізує ризики", - говорить Іванець.

Нагадаємо, Міжнародне рейтингове агентство Fitch змінило прогноз довгострокових рейтингів дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті на "позитивний" зі "стабільного", підтвердивши довгострокові і короткострокові РДЕ на рівні "В/В".

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підвищив прогноз зростання ВВП України в 2011 р на 0,5 процентних пункту - до 5%, у порівнянні з травневим прогнозом.

Читайте також:

ЄБРР покращив прогнози росту економіки України

Агентство Fitch підвищило прогноз рейтингу України

Глава ЄБРР: Україна може увійти до числа 20-ти найбільших економік світу

ЄБРР: криза в Україні завершилася, але потрібні реформи

Світовий банк погіршив прогнози інфляції в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: