„Pepsi" скуповує виробників соку

Лідер глобального сокового ринку компанія „PepsiCo” домовилася про покупку більше 70% акцій найбільшого виробника соків у Росії.

Лідер глобального сокового ринку компанія „PepsiCo” домовилася про покупку більше 70% акцій найбільшого виробника соків у Росії ВАТ „Лебедянський”. Сума операції може скласти близько 1,5-2 млрд. доларів.

За даними представника інвесткомпанії, близького до переговорного процесу, за 76,13% „Лебедянського” (ще 23,87% акцій крутяться на РТС і ММВБ) покупець готовий заплатити понад 1,5 млрд. доларів.

Цю інформацію підтвердив також високопоставлений менеджер Лебедянського, пишуть „Вєсті”. "Про підготовлений продаж в компанії знають всього п'ять чоловік. Решті поки що нічого не оголошували, але багато співробітників вже зайнято пошуком нової роботи", - додав він.

Директор зі зв'язків з громадськістю „Лебедянського” Олександр Костіков від коментаря відмовився, а віце-президент зі зовнішніх зв'язків російського відділення „PepsiCo”Олександр Шальнев не став обговорювати "ринкові плітки”.

Основними акціонерами компанії „Лебедянського” є колишній директор заводу, депутат Держдуми Микола Борцов (30%) і його син Юрій Борцов (25,1%), очолююча рада директорів, у членів ради директорів Ольги Белявцевой і Дмитра Фадєєва - 18,4% і 2%. Ще 23,87% - належать РТС і ММВБ.

Капіталізація на 10 серпня склала 1,939 млрд. доларів. За останні два місяці акції „Лебедянського” подорожчали майже на 18% до приблизно 95 доларів за штуку.

7 червня 2007 стало відомо, що „PepsiAmericas” і „PepsiCo” уклали угоду про сумісну покупку 80% ТОВ „Сандора” за 542 млн. дол. ТОВ „Сандора” (Миколаїв) - провідний виробник брендованих упакованих соків і нектарів в Україні. Компанія заснована в 1995 році. Виробничі потужності "Сандори" включають завод з переробки фруктів, овочів і виробництво соків (с. Миколаївське Миколаївською обл.); завод з виробництва соків (с. Мешково-Погорілове Миколаївською обл.); два заводи з переробки фруктів і овочів (с. Джерельне, АРК; с. Козачі Лагері Херсонської обл.). Близько 25% продукції „Сандори” йде на експорт. За підсумками 2006 р. компанія займала 47% українського ринку соків. У I півріччі 2007 „Сандора” збільшила об'єм виробництва продукції (соки+вино) на 35,5% до 247,4 млн. л.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: