Україні загрожує нова криза через зростання боргів

Збільшення зарубіжних запозичень стало загрозою фінансової безпеки України. У світовому рейтингу країн з найбільшим приростом боргів вона посіла 13-е місце.

Зростання держборгу перетворилося на один з фінансових ризиків України, що може призвести до нової фінансової кризи. Про це йдеться у звіті Рахункової палати, пише "Коммерсант Украина".

"За останні роки динаміка зростання держборгу набула загрозливих темпів. У світовому рейтингу країн з найбільшим приростом запозичень Україна посіла 13-е місце, - стверджується у звіті РП.

Як зазначається, в умовах падіння ВВП в 2009 році і незначного його зростання в 2010-му це призводить до збільшення боргового навантаження на державні фінанси і створює загрозу стабільності економічної ситуації і фінансово-економічної безпеки країни.

За даними РП, у 2008-2009 роках Україна нарощувала держборг на 100 млрд грн щорічно. У 2010 році тенденція збереглася: приріст за дев'ять місяців становив 86 млрд грн.

"Витрати на обслуговування і погашення держборгу також стрімко ростуть і закладають великі ризики щодо їх своєчасного і повного виконання. Якщо в 2009 році на боргові виплати прямувала кожна п'ята гривня доходів держбюджету, то в 2010 році запланована майже кожна четверта гривня ", - відзначено у звіті.

За даними Мінфіну, за станом на 30 жовтня суверенний борг становив понад 38 млрд доларів, а разом з гарантованим боргом - 51,09 млрд. дол. Значною частиною держборгу є кредити МВФ (5,91 млрд дол.), Світового банку (3,02 млрд дол) і російського банку ВТБ (2 млрд дол.).

Високі витрати на обслуговування держборгу очікуються до 2013 року включно. У наступному році вони становитимуть 53,4 млрд грн, в 2012-му - 47,39 млрд грн, в 2013-му - 55,21 млрд грн. А вже в 2014 році витрати на обслуговування держборгу знизяться до 39,3 млрд грн.

На думку експертів, проблема боргів Україна ще не досягла критичної точки, а знизити загрозу фінансовій безпеці можна шляхом зменшення бюджетних витрат.

Читайте також:

Україні загрожує технічний дефолт

Пік виплати боргів України припадає на 2013 рік

Кабмін в рази занизив реальний борг з ПДВ

Україна скорочує зовнішній борг за рахунок внутрішніх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: