Зростання інфляції в Україні уповільнилося

Цього річна жовтнева інфляція стала найнижчою за останні шість років. Загалом з початку року вона становить 10,1%.

У жовтні по відношенню до вересня підвищення цін на споживчому ринку склало лише 0,9% і було найнижчим жовтневим зростанням починаючи з 2003 року.

У цілому за підсумками 10 місяців споживчі ціни сформувалися на рівні 10,1%.

Про це заявив Міністр економіки України Богдан Данилишин.

Завдяки упорядкування адміністративно регульованих цін і відсутності товарних дисбалансів на споживчому ринку інфляційні процеси стають більш керованими, що гасить різкі коливання інфляційних очікувань у цьому році, а останнє, в свою чергу, також стримує динаміку цін.

За його словами, динаміка індексу споживчих цін (зміна цін до відповідного місяця попереднього року) також свідчить про суттєве уповільнення інфляційних процесів в економіці: зазначений індекс знизився до 114,1% в порівнянні з вересневих і залишається нижче значення минулого року. У жовтні 2008 року індекс споживчих цін становив 123,2%, у жовтні 2007 року - 114,8%.

Міністр зазначив, що загальне зростання цін у жовтні був викликаний в основному сезонними факторами - такими, як підвищення цін: на продовольчі товари (0,7%), що було найнижчим за останні 7 років, та житлово-комунальні послуги (2,6 %), що взагалі відповідало тенденціям попередніх років.

Також, за інформацією Данилишина, тривало подорожчання імпорту через девальваційних тенденцій на валютному ринку, зокрема, зросли ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку (0,7%), одяг та взуття (1,2%) і фармацевтичну продукцію (2,4%).

Глава Мінекономіки повідомив, що зниження цін спостерігалося в таких класах, як фрукти, м'ясо з низьким ступенем обробки, цукор, питома вага яких у споживчому кошику становить 9,5%, а також на транспорт за рахунок скорочення вартості паливно-мастильних матеріалів (на 2 , 7%) і зв'язок (0,1%).

Данилишин назвав чинники, які стримували розвиток інфляційних процесів у жовтні: високий урожай зернових в поточному році; продовження тенденції щодо зниження цін реалізації сільськогосподарської продукції; скорочення монетарних агрегатів(грошова маса протягом жовтня знизилася на 1,3 млрд. грн.); продовження позитивної тенденції притоку депозитів фізичних осіб у банківську систему; скорочення споживчого кредитування; реалізація спільних антиінфляційних заходів уряду і Національного банку.

Нагадаємо, індекси споживчих цін та цін виробників промислової продукції у вересні 2009 року в Україні становили 100,8% і 103,6%.

Інфляція за 9 місяців 2009 року порівняно з відповідним періодом минулого року склала 16,8%, у вересні 2009 року до вересня 2008 року інфляція склала 15%.

Читайте також:

Ющенко заветує закон про мораторій на підвищення цін на ліки

ПАР та Еквадор звинуватили Україну у завищенні цін на банани

За спекуляцію часником та лимонами продавців штрафуватимуть

Виробники сигарет підняли ціни, не чекаючи указу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: