Зупинка КНПЗ призведе до колапсу

Кременчуцький НПЗ може зупинитися найближчим часом, заявив представник Татарстану. Це призведе до колапсу, додає Глушко.

Кременчуцький НПЗ може зупинитися, якщо українське керівництво найближчим часом не зможе вирішити конфліктну ситуацію навколо експлуатуючого завод ЗАТ "Укртатнафта", заявив глава торгового представництва Татарстану (один з основних акціонерів "Укртатнафти") в Україні Ростислав Вахітов у вівторок на прес-конференції в українському представництві РІА "Новости".

"Я сьогодні зустрічався з першим віце-прем'єром (Миколою Азаровим) і з керівництвом прокуратури, де озвучив, що ще півтора-два дні... якщо сьогодні-завтра питання не зважиться, завод просто вимушений навіть не на циркуляцію перейти, а зупинитися, тому що запасів нафти немає," - сказав Вахітов.

НПЗ
"Татнафта", що є основним постачальником нафти на найбільший в Україні Кременчуцький НПЗ, припинила поставки
Ростислав Вахітов також заявив, що татарстанські акціонери ЗАТ "Укртатнафта" уже звернулися в Генпрокуратуру України з проханням розслідувати конфлікт навколо відновлення на посаді голови правління компанії Павла Овчаренка і його дій на цій посаді.

У п'ятницю, 19 жовтня, Павло Овчаренко, відновлений на посаді голови правління "Укртатнафты" рішенням апеляційного суду Сумської області, зайняв кабінет керівника компанії. Татарстанські акціонери (уряд Татарстану і компанія "Татнафта"), що контролюють зараз близько 37,4% акцій "Укртатнафти", розцінюють те, що відбулося як рейдерській захоплення підприємства, грубо порушуючий їхні інтереси.

"Павло Володимирович Овчаренко дав розпорядження перерахувати на рахунки дружнього йому банку 130 мільйонів доларів, які завод зобов'язаний сплатити за поставлену нафту," - сказав Вахітов.

"Ми тут же вимушені звернутися в Генеральну прокуратуру, і мені навіть обіцяли, що по цьому факту буде відкрито кримінальну справу," - додав представник Татарстану.

Крім того, як відзначив Вахитов, у вівторок на нараді за участю першого віце-прем'єра України Миколи Азарова керівництво МВС і Генпрокуратури повідомило, що відносно ряду осіб, що брали участь у захопленні Кременчуцького НПЗ, відкрито кримінальні справи.

"Ми дуже сподіваємося, що уряд України в найближчі години припинить те свавілля, яке відбулося на цьому стратегічно важливому для країни підприємстві," - сказав представник Татарстану.

За словами усуненого з посади голови правління "Укртатнафти" Сергія Глушка, переказ коштів на рахунки був зупинений після звернення татарстанської сторони в прокуратуру.

"Татнафта", що є основним постачальником нафти на найбільший в Україні Кременчуцький НПЗ, вже 19 жовтня припинила поставки, проте пізніше була вимушена їх відновити.

Як повідомив Вахітов, станом на 23 жовтня поставка нафти на підприємство по російському трубопроводу припинена.

"Я впевнений, що жоден російський нафтовик за такої поганої репутації компанії, якщо це все залишиться в тому стані, в якому є, ніколи без передоплати нічого не надішле," - заявив Вахітов, відповідаючи на питання про те, чи зможе Кременчуцький НПЗ закуповувати російську нафту в разі продовження конфлікту навколо підприємства.

У той же час, продовжив він, постачальник має право оскаржити несплату в російських судах, порушити кримінальну справу за фактом розкрадання власності й "арештувати все, що у них буде".

"І ми це дуже постараємося зробити," - додав представник Татарстану.

У свою чергу відчужений з поста глави правління "Укртатнафти" Сергій Глушко відзначив, що за минулі дні обсяги переробки нафти на НПЗ знизилися більш ніж удвічі.

"Перспективи поставки нафти до кінця жовтня я не бачу," - сказав він, повідомивши, що у вівторок на аукціоні була куплена українська нафта в обсязі 170 тисяч тонн.

У той же час, за словами Глушка, "якщо такі залишки (нафти) перейдуть на листопад місяць, то переробки більш ніж семи-восьми тисяч (тонн нафти) на день не буде".

"Це призведе до колапсу," - заявив він.

Глушко очолював "Укртатнафту" останні три роки. Овчаренко звинуватив його в розробці та здійсненні схеми доведення підприємства до банкрутства в цілях зміни акціонерів.

Більше контрольного пакету (61,3% акцій) "Укртатнафти" в даний час належить українській державі та передані до статутного фонду держкомпанії "Нафтогаз України". Частка української сторони перевищила контрольну на початку липня нинішнього року після того, як реєстратор "Укртатнафти" списав з рахунків номінального утримувача, що представляє інтереси татарстанських акціонерів (банка "ІНГ Банк Україна"), спірні 18,3% акцій на користь "Нафтогазу".

Списання спірного пакету, що належав іноземним структурам AmRuz і Sea Group, пов'язаним із менеджментом "Татнафти", викликало протест з боку акціонерів із Татарстану, яким він давав контроль над українським підприємством. Близько 28,8% акцій "Укртатнафти" належить міністерству майна і земельних ресурсів Татарстану (у жовтні 2006 року передані в довірче управління ВАТ "Татнафта"), 8,6% - самій "Татнафті".

Українська сторона намагалася повернути під свій контроль 18,3% акцій "Укртатнафти" протягом декількох років, проте в травні 2006 року Верховний суд України визнав за AmRuz і Sea Group законних власників спірних акцій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: