Звільнені металурги йдуть працювати в шахти

Після скорочення металургам доводиться опановувати нові професії.

Після скорочення на Макіївському металургійному заводі з 9 тисяч працівників без роботи залишились майже 6 тисяч фахівців, у яких більше нема роботи за спеціальністю в місті і залишається єдиний вихід - опановувати новий фах. Руку допомоги металургам простягнули шахтарі, на підприємстві “Макіїввугілля” вакансії є. Тож єдиний вихід - спускатись у підземелля.

Якщо в металургів пільговий стаж 20 років, то гірники виходять на пенсію, відпрацювавши 15 років. Відтак колишні металурги сіли за парти, щоб фактично з нуля опанувати професію вугляра.

Ливарний цех, у якому працював Ігор, закрили. До Центру зайнятості він прийшов із батьком, річ у тім, що син глухонімий.

Батько звільненого металурга каже, що сина готові брати на роботу, поки не дізнаються, що він глухонімий.

Інша колишня працівниця заводу Наталя розповідає, що до пенсії залишився рік, куди йти - не знає.

Ірина Почтаренко, керівник відділу надання соціальних послуг з працевлаштування ММЦЗ каже, що чоловікам ще можуть запропонувати роботу, а от з жінками ситуація гірша.

Ігор Сіроткін колишній майстер доменного цеху ММЗ розповідає, що для було шоком дізнатися, що більше не потрібен їхній доменний цех, не потрібен Мартен. Для нього залишається один вихід – йти в шахту і допрацьовувати "шкідливий стаж".

Колишній директор майбутніх шахтарів заспокоює, що в заводу є майбутнє.

За словами генерального директора ММЗ Енвера Цкітішвілі, зараз виробництво повинне вижити, тому потрібно максимально скоротити затрати.

Прокатне виробництво цілком рентабельне, кажуть металурги. Зараз будують новий цех і відкрити його планують у травні, проте чи знайдуться тоді фахівці – ніхто не знає.

Докладніше - на відео ТСН.

Читайте також:

У центрах зайнятості - нові правила для безробітних

У березні в Україні буде 3,5 млн. безробітних

Ставати безробітним треба грамотно

ВідеоЗвільнених металургів чекають шахти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: