Звільненим працівникам дозволили звертатися до суду за грішми

Працівники, які були звільнені за згодою сторін, одержали змогу отримати фінансову компенсацію одразу, а не через три місяці, як було раніше.

У зв’язку з рішенням Конституційного суду безробітні, звільнені за угодою сторін, можуть звернутися до суду, аби отримати невиплачену фінансову допомогу за перші три місяця після звільнення.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявила суддя Конституційного суду Марія Маркуш, коментуючи сьогоднішнє рішення КС за поданням президента щодо відповідності Конституції положень закону щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення, яким визнано неконституційною норму про виплату допомоги з безробіття із 91-го дня після звільнення особи за угодою сторін.

Маркуш зауважила, що Конституція передбачає право звернення громадян за захистом своїх прав до суду.

"В даному випадку рішення КС відкриває такі можливості для громадян, які були звільнені за угодою сторін", - сказала вона.

Суддя нагадала, що у зв’язку з внесенням змін до закону, громадяни, які були звільнені за угодою сторін, втратили право на отримання соціальної допомоги з безробіття, яка виплачувалася на 8-й день після звільнення. За новою редакцією закону, зауважила Маркуш, така допомога виплачувалася на 91-й день після звільнення.

"По суті, змінами був здійснений вплив на обсяг прав осіб, які були звільнені", - сказала вона.

Читайте також:

КС: Тимошенко очолює уряд законно

У Ющенка прочитали рішення КС по-своєму і готуються розпускати Раду

 КС сам не розуміє, що він понаприймав

В Україні стало на 30 тисяч безробітних менше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: