Хворих на СНІД поменшало

ООН вважає, що на одну п'яту зменшилася кількість носіїв ВІЛ-СНІДу у світі. Проте це не може бути лише завдяки її програмам.

Агенція UNAIDS, яка у середу має оприлюднити свій щорічний звіт, каже, що кількість хворих становить 33 мільйони у порівнянні з сорока мільйонами минулого року. ООН вважає, що головною причиною зміни є нові зменшені оцінки кількості носіїв ВІЛ-СНІДу в Індії.


Тим часом доповідь ООН вказує, що Росія та Україна складають 90 відсотків новоінфікованих ВІЛ у Східній Європі - Центральній Азії. З цієї кількості майже дві третини - це ті хто використовує наркотики шляхом ін’єкцій, всі решта інфікуються статевим шляхом через відсутність відповідного захисту. 

Зменшення з майже 40 мільйонів носіїв ВІЛ-СНІДу до 33 не може бути результатом лише програми запобігання інфекціям.

Нові дані дають підстави вважати, що попередні цифри були завищені в результаті способу підрахунків базованих на рівні зараження вагітних жінок та у так званих групах ризику, як серед наркоманів.

Цього року використовували нову технологію – наприклад, дослідження родин, і в результаті Індія переглянула свої оцінки кількості носіїв ВІЛ-СНІДУ з шести до трьох мільйонів.

Переглянули свої оцінки також деякі інші країни. Критики припускають, що ООН може стримувати перегляд кількості носіїв вірусу, побоюючись зменшення фінансування програм боротьби з хворобою. 

Але фахівці кажуть, що лише цього року від СНІДу померли понад 2 мільйони людей, тому забувати про загрозу ще не час.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: